SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Gülmesi Bile Komediydi; Kemal Sunal Kimdir?

Kemal Sunal 10 Kasım 1944 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk Televizyonu ve sinema oyuncusu olan Kemal Sunal aynı zamanda tiyatrocu ve yazardır.

Bu biyografi 29 Ocak 2017 - 12:54 'de eklendi ve 332 kez görüntülendi.
Gülmesi Bile Komediydi; Kemal Sunal Kimdir?

Memleketi Malatya olup, annesi ev hanımı babası ( Mustafa Sunal ) özel bir alışveriş merkezinde çalışan işçi idi. İlkokul yıllarında uslu biri olarak tanınan Kemal Sunal, Lise yıllarında çekingenlikten kurtularak başarılı bir hayat için yeniden doğdu. Lise eğitimini Vefa Lisesinde bitirip, çocukluğundan beri hayali olan tiyatroya atıldı. Bu adım da kendisine yardımcı olan ise Felsefe öğretmeni; Belkıs Bakır’dır. Tiyatro oyunlarıyla ünlenen Kemal Sunal, Münir Özkul tarafından beğenilince Tatlı Dilim filmine oyuncu olarak alındı. Bu film adeta onun için basamak oldu. Tatlı Dilim’den sonra 82 tane film daha oynayan Kemal Sunal; 3 Temmuz 2000 yılında hayata gözlerini yumdu.

Tatlı Dilim filminden sonraki birkaç filmi: Çöpçüler Kralı, Süt Kardeşler, Sakar Şakir, İnek Şaban, Hababam Sınıfı olmuştur. Kemal Sunal’ın Ali Sunal ve Ezo Sunal adlarında iki de çocuğu vardır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAK襤KA