SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

2 Gün İçerisinde Tam 110 Kişi Açlık Sebebiyle Öldü

Somali’nin güney batısında yer alan Bay bölgesi içerisinde son 2 günden beri 110 kişi açlık sebebi ile yaşamını kaybetti.

2 Gün İçerisinde Tam 110 Kişi Açlık Sebebiyle Öldü
Bu haber Vedat Soylu tarafından 05 Mart 2017 - 20:45 'de eklendi ve 1.093 kez görüntülendi.

Somali’nin Başbakanı görevinde bulunan Hasan Ali Hayri, Ulusal Kuraklık Komitesiyle gerçekleştirmiş olduğu toplantı içerisinde, kuraklık nedeniyle son 2 gün içinde Bay bölgesinde 110 kişinin ölmüş olduğunu resmi bir şekilde açıkladı.Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Muhammed Abdullah Fermacu ise, salı gününde ülke genelinde etkili olmaya başlamış olan kuraklığın sebep olduğu insani krizle mücadele amacı ile ”ulusal bir felaket” ilan etmiş idi. Fermacu öte yandan, Somali içerisinde yaşanabilecek insani trajedinin bir an önce önüne geçilebilmesi ve de kuraklıktan etkilenmiş bulunan ailelere yardım ulaştırılabilmesi maksadıyla uluslararası kamuoyunun da aktif bir şekilde desteğini istemiş idi.

Birleşmiş Milletler’den yapılmış olan resmi açıklama içerisinde ise ülkede meydana gelen aşırı kuraklık nedeni ile 6,2 milyon tane kişinin açlık tehlikesi ile karşı karşıya bir durumda olduğu belirtilmiş, krizin çözümü amacı ile uluslararası toplumu da acil bir şekilde harekete geçmeye çağırmış idi.Açıklama içerisinde öte yandan, ülkede devam etmekte olan şiddetli kuraklığın bölgede zorla devam eden tarımı yok olma noktasına getirmiş olduğu, hayvanların da bu sebeple ölümüne sebep olduğu açık bir şekilde kaydedilmiş idi..


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı