SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

3’lü ve Güçlü Anlaşma

Türkiye Rusya ve İran Anlaşma masasından kesin olarak anlaşma ile kalktı. Suriye de 6 yıldan bu yana devam eden iç savaş hasebi ile Astana da yapılan görüşmeler de Türkiye Rusya ve İran ortak denetleme kurulunun kurulmasında anlaşmaya vardı.

3’lü ve Güçlü Anlaşma
Bu haber Toprak Çınar tarafından 17 Şubat 2017 - 12:00 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.

Kazakistan’ın başkenti Astana da üçüncü olarak düzenlenen Suriye de yaşanan iç savaşı konu edinen toplantıda Türkiye Rusya ve İran ateşkesin denetlenmesi için ortak olarak komisyon kurulması kararını aldılar. Teknik görüşmeler ise taraflarında onayladığı gibi kesin olarak Ankara da gerçekleşecek. Rixos Otel’de yapılan görüşmelerin sonrasında ateşkesin denetlenmesi için üç ülke arasında yani Türkiye Rusya ve İran arasında komisyon kurulacağı açıklandı. Bu komisyonun ise Ankara’da devam edileceğini bildirdi. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ise Suriye özel temsilcisi Alexander Lavrentiev de düzenlediği basın toplantısında Astana görüşmelerinde alınan kararı bir kez daha açıkladı. sorulan soruları yanıtlayan Başkan Ve özel Temsilci. Suriye de 6 yıldan bu yana süren bu iç savaşın bitmesi ve ateşkes sağlanması aslında sadece bu üç devletin değil tüm dünyanın insanlık görevidir dedi.

Astana görüşmeleri hakkında bilgi veren Vladimir Putin ve Suriye özel temsilcisi Alexander Lavrentiev ayrıca bu ateşkes sadece Suriye de bulunan iç savaşı değil bu üç ülke arasında ki yaşanan diplomasi için de kesin olarak önemli bir adım olacak dedi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı