SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Almanya’daki Okullarda Namaz Kılınması Yasaklandı

Almanya’da yer alan Kuzey Ren Vestfalya Eyaletindeki Wuppertal kenti içerisinde, Wuppertal Johannes Rau Lisesinin yönetimi, eğitim görmekte olan müslüman öğrencilerin namaz kılmalarını yasakladı.

Almanya’daki Okullarda Namaz Kılınması Yasaklandı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 03 Mart 2017 - 18:30 'de eklendi ve 1.127 kez görüntülendi.

Okul idaresi yapmış olduğu açıklama içerisinde, namaz kılmakta olan öğrencilerin, arkadaşlarına karşı bir kışkırtı oldukları gerekçesi ile bu kararın alınmış olduğunu yazılı bir şekilde ve hızlıca öğretmenlere bildirdi. Yasak yazısı içerisinde, kurallara uymamakta ısrar eden öğrencilerin adlarının tespit edilip okul idaresine bildirilmesi ile alakalı ise özel bir istekte bulunuldu.Eyaletin Eğitim Bakanlığında Okul İdarelerinden sorumlu dairesinin basın sözcüsü görevinde bulunan Dagmar Gro ise, bu olay ile alakalı yapmış olduğu yazılı açıklama içerisinde, okulda yer alan barışı zedeleyecek hareketlerin karşısında okul idaresinin bir takım yasakları getirebilecek olduğunu, Wuppertal Johannes Rau Lisesi’inde ise okul barışını sağlayabilmek amacı ile, öteki öğrencilerin konuyu okul idaresine bildirmesinin hemen sonrasında bu yasağın uygulanmış olduğunu açıkça söyledi.

Johannes Rau Lisesi’nin yönetiminin öğretmenlere göndermiş olduğu ve kamuoyuna sızdırılan bu yazıda, son haftalar içerisinde Müslüman olan öğrencilerin okul binasında abdest alıp, seccadeleri serip ve görünür bir biçimde namaz kıldıklarının gözlemlendiği açıklanıp; ”Buna hiç bir şekilde izin verilmez.” şeklindeki ifadelerine yer verildi kullanıldı.

Öğrencilerin açık bir şekilde fişlenmesinin istendiği yazı içerisinde öğretmenlerin bu türdeki olayları okul yönetimine bildirmeleri ve de öğrencilerin adlarının kayıt altına alınması istendi..


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı