SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Artık Orada İslam Yasak

Amerika Birleşik Devletleri almış karadan sonra bir başka ülke de skandala imza atar gibi bu kararlara göz yummaya devam ediyor. Donald Trump’ın mülteciler ve Müslümanlar hakkında ülkeye güvenlik sebebi ile sokmama ve ülkeden çıkarılma yasağı getirmesinin ardından Macaristan da bulun Asotthalom isimli kasaba da Müslümanlara kapılarını tamamen kapadı.

Artık Orada İslam Yasak
Bu haber Toprak Çınar tarafından 13 Şubat 2017 - 14:30 'de eklendi ve 461 kez görüntülendi.

Amerika Birleşik Devletleri almış karadan sonra bir başka ülke de skandala imza atar gibi bu kararlara göz yummaya devam ediyor. Donald Trump’ın mülteciler ve Müslümanlar hakkında ülkeye güvenlik sebebi ile sokmama ve ülkeden çıkarılma yasağı getirmesinin ardından Macaristan da bulun Asotthalom isimli kasaba da Müslümanlara kapılarını tamamen kapadı.Macaristan da yaşan bu skandal gibi olayda Macaristan Asotthalom kasabası Müslümanlara tamamı ile her şekilde kendini kapattı. Hatta öyle ki içeride bulunan Müslümanları çıkartmaya başladı. Bu kasaba da İslam’a dair her ne var ise artık yok olacak öyle ki buna mezarlıklar da dahil olacak açıklaması yapıldı. Öyle ki kasabanın da girişinde bulunan tabelada gördükleriniz size durumu açıklayacak.

Yapılan açıklamaya göre tabelada gördüğünüz gibi Müslümanlara it olan camii yapımı başı örtülü kadın girmesi gibi birçok şey daha kasabanın girişinde bu tabela da gördüğünüz gibi yasak olarak açıklandı. Kasabanın başkanı aldıkları kararı ise İslam Kültürüne Savaş olarak tanımladı. Kasabaya sadece bizim gibi İslam kültürünün yayılmasından şikayetçi ve rahatsız olanlar yerleşebilecek dedi.Bu kasabaya gittiğinizde ki, bu saatten gidemeyeceksiniz. Hiçbir şekilde ne bir İslam’a dair ne bir camii ne de bir ezan sesi duyamayacaksınız. Söz de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu duruma nasıl bir müdahale de bulunacak acaba en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Bu gibi uygulamalar ise ırkçılığın ve ayrımcılığın yayılmasına temel şekilde sebep olabilmekte.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /YeniDizin/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı