SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Başkent Atina’da Yapılan Grev Yaşamı Felç Etti

Kent içerisinde yer alan metro, tramvay ve de banliyö treni çalışanlarının greve başlaması ile trafik yoğunluğu çok önemli bir ölçüde çoğaldı.

Başkent Atina’da Yapılan Grev Yaşamı Felç Etti
Bu haber Vedat Soylu tarafından 23 Şubat 2017 - 18:00 'de eklendi ve 471 kez görüntülendi.

Kent içerisinde yer alan metro, tramvay ve de banliyö treni çalışanlarının greve başlaması ile trafik yoğunluğu çok önemli bir ölçüde çoğaldı.Yunanistan’ın başkenti olan Atina kentinde raylı sistemlerin çalışanlarının özelleştirme düzenlemelerine karşı 24 saat süren greve başlamasıyla kent trafiğinde çok önemli bir yoğunluk yaşanmaya başladı.
Şehiriçi Demiryollarının Ulaşım Şirketi (STASY) personelleri sendikası tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, grev dahilinde kentte bütün gün metro ile birlikte tramvay ve de banliyö tren seferleri yapılmayacak olduğu bildirildi.

Açıklama içerisinde bu kararın, özelleştirme dahilindeki STASY ve de Atina Toplu Taşıma İşletmeleri’nin (OASA) birleştirilmelerine yönelik düzenlemeye karşı alınmış olduğu belirtildi. Birleşmenin ayrıca, şirketin gelirlerinde büyük bir düşüşe yol açacak olduğu belirtildi.

Grev sebebi ile ulaşımdaki problemlerin yanında iş çıkış saatinde ise çok önemli trafik yoğunluğunun yaşanması beklenmekte. Raylı sistemin görevlilerinin, gelecek hafta içerisinde çarşamba ve de cuma günleri de greve gidecek oldukları belirtildi.Geçtiğimiz sene içerisinde, STASY ve de OASA özelleştirmeden sorumlu olan ”süper fon” ismi ile nitelendirilmiş bulunan Yunan Holding ve de Varlık Şirketi’ne devredilmiş idi.

Mali krizde bulunan Yunanistan’ın kreditörleri ile kurtarma paketi anlaşmalarının dahilinde kamuya bağlı pek çok önemli şirket ise özelleştirme kapsamına dahil edildi. Ülkenin 2010 senesinden bu zamana kadar aldığı 3. kurtarma paketi dahilinde 50 milyar avro tutarında özelleştirme gelirini elde edecek olması hedefleniyor.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /YeniDizin/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı