SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

DEAŞ El Bab Yakınlarında Olan Bir Köye Bombalı Saldırı Yaptı

Terör örgütlerinden DEAŞ, El Bab yakınlarında bulunan Susiyan köyü içerisindeki ÖSO kontrol noktasına bombalı arabayla bir saldırı gerçekleştirdi.

DEAŞ El Bab Yakınlarında Olan Bir Köye Bombalı Saldırı Yaptı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 24 Şubat 2017 - 18:30 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

Terör örgütlerinden DEAŞ, El Bab yakınlarında bulunan Susiyan köyü içerisindeki ÖSO kontrol noktasına bombalı arabayla bir saldırı gerçekleştirdi.DEAŞ terör örgütüne ait olan bombalı araba, El Bab’a dönmek amacıyla Özgür Suriye Ordusu’nun karargâhının önünde toplanmış olan yüzlerce sivilin yakınlarında patlatıldı. Başbakan görevinde bulunan Binali Yıldırım, saldırı esnasında 27 tane sivil ve 6 tane ÖSO mensubunun yaşamını yitirmiş olduğunu açıkladı.

Bomba yüklü arabayla gerçekleştirilen saldırıda yaralanmış olan onlarca sayıdaki Suriyeli bölgeden tahliye edilip Kilis ilinin Elbeyli ilçesine bağlı bulunan Çobanbey’de yer alan sıhhi tahliye noktasına kadar getirildi. Burada beklemekte olan ambulanslara alınmış bulunan yaralı Suriyeliler Kilis iline getirilip devlet hastanesi içerisinde tedavi altına alındı. Öteki yaralılar ise sınır hattından alınıp Gaziantep ili başta olmak üzre çevredeki il ve de ilçelere sevk edilmekte. Kilis Devlet Hastanesi içerisinde ise uzman doktorlar yaralılara müdahale etmeye devam ederken, durumu daha ağır olan yaralılar çevre illere sevk edilmekte. İl Emniyet Müdürlüğü’nün Çevik Kuvvet Şubesi Müdürlüğü ise hastane ve de çevresinde çok geniş güvenlik önlemleri aldı.Londra merkezli olan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise bomba yüklü arabayla gerçekleştirilen bu saldırının, El Bab’a 8 kilometrelik uzaklıkta bulunan Susiyan köyünde yer alan askeri komuta merkezlerini ve de güvenlik noktalarını hedef almış olduğunu duyurdu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA