SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Dışişleri’nden Yunanistan’a Tepki!

Yunanistan’ın darbeci askerleri iade etmemesi sonucunda Dışişleri Bakanlığı’ndan oldukça sert bir tepki geldi. Tüm detaylar haberimizde…

Dışişleri’nden Yunanistan’a Tepki!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 26 Ocak 2017 - 20:51 'de eklendi ve 354 kez görüntülendi.

Dışişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre  “Demokratik anayasal düzenimize karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde darbede bulunan askerler için yapmış olduğumuz iade talebine olumsuz bir yanıt verilmiştir. Türkiye’de demokratik düzeni hedef alan, güvenlik güçlerimizden ve sivillerden 248 vatandaşımızı şehit eden, 2 bin 193 kişinin hayatını mahveden ve Sayın Cumhurbaşkanımızı öldürmeye çalışan kişilerin ülkemize geri iade edilmemesi kararının çok yanlış olduğunu düşünüyor ve protesto ediyoruz” sözleri yer aldı. Yunan yargısının vermiş olduğu bu kararın bir çok kurala aykırı olduğunu olduğu dile getirilen bu açıklamada ”DHKP/C ve PKK gibi terör örgütlerine karışan kişilerin adalet önünde hesaplarına engel olan Yunanistan’ın terörle mücadele konusunda kaçtığını gözler önüne sermiştir.  Geçmişinde bu tür olayları sık sık yaşayan Yunanistan vermiş olduğu bu kararla darbecileri korumuştur” denildi.

HAKLARINDA TUTUKLAMA KARARI ÇIKARILDI!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın yapmış olduğu haince darbe  girişiminin sonucunda gerekli soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Yunanistan’dan  istediği kişiler hakkında yakalama kararı amacıyla nöbetçi mahkeme olan 12. Sulh Ceza Hakimliğine gerekli başvurularda bulundu. Bu başvurular sonucunda değerlendirme yapan mahkeme yakalama kararı çıkardığı kişiler hakkında bu sefer  tutuklama kararı çıkardı. Ayrıca mahkeme sadece bununla kalmayıp şüpheli askerlerle ilgili İnterpol’de kırmızı bülten çıkarılması için gerekli yazıları gönderdi.  İleri de Yunanistan bu kişileri verir mi merak konusu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA