SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Fransa İçerisinde Kuş Gribi İle Alakalı Tehlike

Fransa içerisinde kuş gribi (H5N8) tehlikesi ile alakalı önlem maksadıyla 600.000 tane kümes hayvanının daha itlaf edileceği açıklandı.

Fransa İçerisinde Kuş Gribi İle Alakalı Tehlike
Bu haber Vedat Soylu tarafından 22 Şubat 2017 - 17:03 'de eklendi ve 379 kez görüntülendi.

Fransa içerisinde kuş gribi (H5N8) tehlikesi ile alakalı önlem maksadıyla 600.000 tane kümes hayvanının daha itlaf edileceği açıklandı.Fransa’nın Tarım Bakanı görevinde bulunan Stephane Le Foll, France Bleu isimli radyo kanalına yapmış olduğu özel açıklama içerisinde, kuş gribi sebebiyle çoğunluğu kaz ciğerinin üretiminin yoğunlaşmış bulunduğu ülkenin güneybatısında yer alan Landes bölgesi içinde yaklaşık 600.000 tane kümes hayvanının daha itlaf edilecek olduğunu söyledi.

Daha önceki dönemde o bölgenin doğu bölgesinde itlafların gerçekleştirilmiş olduğunu da anımsatmış olan Le Foll, bölge içerisindeki tüm hayvanların itlafının sağlanmasının gerekli olduğunu kaydetti.

Fransa’nın Kaz Ciğeri Üreticilerinin Derneği Genel Sekreteri görevindeki Marie-Pierre Pe, geçtiğimiz hafta yapmış olduğu açıklama içerisinde itlaf edilmiş olan kümes hayvanlarının sayılarının yaklaşık olarak 3 milyon 300.000 taneye ulaşmış olduğunu bildirmişti.Tarım Bakanlığı da yapmış olduğu yazılı açıklama içerisinde, ülkenin güneybatı bölgesinde risk teşkil etmekte olan kasaba sayısının 463 taneye çıktığını açıklamış idi. Fransa ile Macaristan, Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde kuş gribinden en çok etkilenen ülkelerin ilk sırasında geliyor.
Kaz ciğeri üretimi ve de ihracatı kapsamında Dünya üzerinde ilk sırada yer almayı başaran Fransa içerisinde kuş gribinin yapmış olduğu zararının ise 120 milyon avroyu bulması da beklenmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA