SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Fransa’da Bir Yasak Daha Geliyor

Fransız hükümeti bir yasak daha getireceğinin haberini basın yolu ile duyururken aynı zamanda bu yasak ülke basınında değil tüm dünya basınında yer aldı.

Fransa’da Bir Yasak Daha Geliyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 27 Ocak 2017 - 15:27 'de eklendi ve 334 kez görüntülendi.

Aslında yer aldı derken ürkütücü olduğu için değil tamamı ile örnek olması gerektiği için dünya basını bunun haber yapmayı seçti. Fransız hükümeti yapmaya çalıştığı yasak ve kanun ile ilgili olarak tamamı ile vatandaşlarımızın sağlığı için yapmaya çalıştığımız bir uygulamadır dedi.
Fransız hükümeti bu yasağı en kısa sürede uygulamaya konulacağını ve uygulamayanlar için ise çok ciddi olarak yaptırımlarının olacağını dile getirdi.

Nedir Bu Yasak
Fransız hükümetinin getirmeye çalıştığın ve uygulamaya çalıştığı yasak nedir peki. Hükümetin getirdiği yasak ise ilave şeker ve renklendirici içeceklerin okullarda ve restoranlarda satışının yasaklanacağı uygulama olarak belirtildi. Sadece okul değil otel tatil köyü ve restoran olmak üzere birçok toplu kullanım alanında ilave şeker ve renklendirici artık kullanılamayacak. Cuma gününden itibaren yürürlüğe konulacak bu yasağın obezite ve diyabet ile mücadele konusunda alındığı dikkatini çeken Fransız hükümeti bu yasağa uymayan iş yerlerinin çok ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalacağının da dikkatini çekmek için çok ısrarlı bir şekilde belirtti. Karar ise geçtğimiz yıl aslında Dünya Sağlık Örgütünün gençler de obezite ve diyabet ile mücadele konusunda öneri olarak verilmiş olsa da henüz bu yıl uygulamaya geçebildi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA