SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
istanbul escort

İdlib Kentindeki Hava Saldırısında 21 Sivil Öldü

Suriye’nin kuzeybatı bölgesinde, muhaliflerin kontrolünde yer alan İdlib ilinin merkezine gerçekleştirilen 10 tane hava saldırısı esnasında 21 tane sivilin ölmüş olduğu, 18 tanesinin ise yaralanmış olduğu bildirildi.

İdlib Kentindeki Hava Saldırısında 21 Sivil Öldü
Bu haber Vedat Soylu tarafından 27 Şubat 2017 - 16:00 'de eklendi ve 1.165 kez görüntülendi.

Suriye’nin kuzeybatı bölgesinde, muhaliflerin kontrolünde yer alan İdlib ilinin merkezine gerçekleştirilen 10 tane hava saldırısı esnasında 21 tane sivilin ölmüş olduğu, 18 tanesinin ise yaralanmış olduğu bildirildi.İdlib’in sivil savunma yetkililerinden biri olan Ömer Ulvan, gerçekleştirdiği açıklama içerisinde, ”’Rusya’ya ait bir durumda olduğunu tahmin etmiş olduğumuz uçaklar, İdlib kentinin Kusur mahallesine 10 tane hava saldırısında bulundu.” ifadelerine yer verdi. Saldırılar esnasında 21 tane sivilin yaşamını yitirmiş olduğunu ve de 18 tane sivilin yaralanmış olduğunu kaydeden Ulvan, sivil savunma ile birlikte sağlık ekiplerinin yaralıları saldırı bölgesi içerisinden çıkartmış olduğunu belirtti.

Olay esnasında çok fazla sayıda binanın yıkılmış olduğunu ve de hasar gördüğünü söyleyen Ulvan, yaralıların kent içerisindeki hastanelere kaldırılmış olduğunu ve bazı yaralıların durumlarının çok ağır olduğunu bir kez daha vurguladı. Suriye içerisinde rejime ait olan savaş uçakları, genel olarak tek veyahut birkaç uçak ile saldırı gerçekleştirirken, Rusya’ya ait olan uçakların pek çoğu aynı anda havalanıp saldırılar gerçekleştirebiliyor.

Suriye’de çatışmaya devam eden taraflar arasından Türkiye ve de Rusya’nın garantörlüğünde sağlanmış olan ateşkes 30 Aralık tarihinde yürürlüğe girmiş idi.Kazakistan’ın başkenti olan Astana’da 23 ila 24 Ocak tarihinde gerçekleştirilen Suriye konulu bir toplantıda, Türkiye ile birlikte Rusya ve de İran, ateşkes ihlallerinin önlenmesi amacıyla üçlü izleme mekanizması kurulmasının konusunda tamamen anlaşmış, taraflar ise mekanizmanın yapılandırılmasına yönelik olarak dün teknik bir toplantıyı gerçekleştirmiş idi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı