SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

IŞİD Terör Örgütü İlk Defa Kimyasal Silahlar İle Saldırı Yaptı

Musul kenti içerisinde havan topuyla fırlatılmış olan bomba, çok kötü bir kimyasal kokuyu etrafa yaydı.

IŞİD Terör Örgütü İlk Defa Kimyasal Silahlar İle Saldırı Yaptı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 04 Mart 2017 - 18:32 'de eklendi ve 1.198 kez görüntülendi.

Bölgede yaşamakta olanlar ciltlerinde kabarma, gözlerinde kızarıklık, kaşınma durumu, kusma ve de öksürme şeklindeki şikayetler ile hastanelere taşındı.
Musul kentinde köşeye sıkışmış olan terör örgütlerinden IŞİD, ilk defa kimyasal bir silah kullandı. Uluslararasında faaliyet gösteren Kızılhaç Örgütü ise, havan saldırısı ile atılan bomba sebebi ile 12 kişinin yaralanmış olduğunu duyurdu. Yaralılardan 5 tanesi çocuk, 2 tanesi ise kadın. Hastane içerisinde tedavi altına alınmış olan hastalarda ise ciltlerinde kabarma ile birlikte gözlerinde kırmızılık, kaşınma durumları, kusma ve de öksürük gibi belirtilerin saptandığı açıklandı.Uluslararasındaki Kızılhaç Örgütü ise, yerel doktorlara tedavi ile alakalı olarak destek vermeye devam ediyor. CNN International ise batı yakası operasyonu kapsamında terör örgütünden ilk kurtarılan yer olarak açıklanan Elbu Seyf köyünde bulunan yaralıları net bir şekilde ekrana getirdi.

Hastaların pek çoğu ise Erbil yakınlarında yer alan Rozhava Hastanesi içerisinde yer alıyor, uluslararası haber ajansları ise tedavi görmekte olan çocukların fotoğraflarını bütün dünyaya hızlı bir şekilde servis etti. 10 yaşında bulunan Yasir Nazım ile birlikte 3 yaşında bulunan Dima Nadm Hamid’in aileleri ise, çok endişeli bir halde çocuklarının başlarında beklemeye devam ediyor.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı