SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

IŞİD Yakında Finansal Olarak Çökecek

Topraklarının Irak içerisinde %62’lik kısmını, Suriye’de de %30’luk kısmını kaybetmiş olan terör örgütünün gelirleri tamamen erozyona uğradı, Musul kentinin de düşmesi durumunda tükeniş gerçekleşmiş olacak.

IŞİD Yakında Finansal Olarak Çökecek
Bu haber Vedat Soylu tarafından 01 Mart 2017 - 18:30 'de eklendi ve 1.193 kez görüntülendi.

Merkezi İngiltere’nin başkenti olan Londra’da yer alan Uluslararası Radikal Hareketleri Araştırmalar Merkezi ve de bağımsız denetim şirketlerinden Ernst & Young tarafından hazırlanmış olan bir rapor, terör örgütlerinden IŞİD’in topraklarının kayıp olmasının yanında ekonomik bir şekilde de çöküşe sürüklenmeye başladığını gösterdi. Günden güne erimeye devam eden terör örgütü, yakın bir zamanda hiç bir şekilde para bulamayacak.IŞİD terör örgütü, bulunan en zengin terör örgütlerinden biri olarak nitelendiriliyordu fakat bu tanım raporun yazarlarından Profesör Peter Neumann’a göre hiç bir şekilde doğru değil.

Neumann açıklamasında; ”IŞİD yalnızca bir terör örgütü de değil, devlet ve benzerinde bir yapı, sahip olduğu topraklar mevcut, kontrol etmekte olduğu bir nüfusu var ve de bölgeden gelir toplamaya devam ediyor. İnsanlardan vergi almakta, petrol satmaya devam ediyor, bölgeyi terk etmiş olanların mal varlıklarına el koymakta” ifadelerine yer verdi..Neumann ise, örgütün gelirlerinin kontrolünde tutmakta olduğu bölgelerle bağlantılı bir durum olduğuna dikkat çekti ve de toprak kaybetmeye başladıkça örgütün daha da zayıfladığını açıkladı. IŞİD terör örgütü ile mücadele etmeye başlayan 68 ülkenin katıldığı uluslararası koalisyon IŞİD terör örgütünün 2014 senesinin ortalarından bu zamana kadar Irak’ta %62 oranında, Suriye’de ise %30 oranında bir alan kaybetmiş olduğunu belirtti.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı