SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İslam’a Terör Dendi Fakat Camiye Saldırıldı

Kanada da gerçekleşen bu saldırı tüm dünya da kınanması gerekirken artık normal ve sıradan bir saldırı gibi haberler de yerini alıyor. Kanada da dün gerçekleşen saldırı bir İslami simge ve dini vecibeler için kullanılan camiye yapıldı. Kanada’nı QEBEC kentinde bulunan bir camiye silahlı olarak saldırı gerçekleşti.

İslam’a Terör Dendi Fakat Camiye Saldırıldı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 30 Ocak 2017 - 9:25 'de eklendi ve 440 kez görüntülendi.

Kanada’nı QEBEC kentinde cami olarak da kullanılan fakat asıl olarak QEBEC City İslam Kültür merkezi olarak kullanılan binaya silahlı olarak saldırı düzenlendi. Silahlı saldırının sonucu olarak içeride bulunan kişilerden beş kişi yaşamını yitirdi. Yatsı namazı sonrasında gerçekleşen bu saldırı henüz kimliği belirlenemeyen üç kişi tarafından gerçekleşti. Yatsı namazı sonrasın gerçekleşen saldırıda ise beş Müslüman hayatını kaybetti. Kanada’nın merkezinde bulunan QEBEC City İslam kültür merkezi olarak da adlandırılan bu binaya yapılan saldırının failleri henüz belirlenemedi. İçeride yatsı namazı ibadetini gerçekleştirmek için 40 kadar Müslümanın bulunduğu sırada gerçekleşen bu saldırı da ise beş Müslüman hayatını kaybetti.
Polis ekipleri bu caminin bulunduğu mevkide ise olağan üstü güvenlik önlemleri aldı. Fakat olay yerinde ise hemen iki gözaltına alındı. Ayrıca saldırıyı düzenleyen üç kişiden ikisinin ise polis ekipleri ve güvenlik güçleri tarafından hemen yakalandığı gerekli mevkiler tarafından basına duyuruldu. Fakat olayın faillerinde birinin henüz ortada olmadığı da belirtildi. Yerel halkın bunu barbarca bir saldırı olarak isimlendirmesi de dikkat çekti.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı