SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Musul Operasyonu’na Saatler Kaldı!

Musul’un batı yakasına yapılacak olan operasyon için nefesler tutuldu. Musul’dan kurtulmak isteyen sivilleri öldüren DAEŞ terör örgütünün kaybettiği alanlardaki son teröristler öldürüldü. Tüm detaylar haberimizde…

Musul Operasyonu’na Saatler Kaldı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 25 Ocak 2017 - 19:31 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

DAEŞ terör örgütünün elinde kalan siviller yiyecek ve içecek konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Birleşmiş Milletler almış olduğu haberlere göre bazı evde ısınmak amacıyla koltukların yakıldığını gösteriyor. Doğu yakası DAEŞ terör örgütün’den kurtarılan Irak’ın en büyük şehirleri arasında yer alan Musul’da yaklaşık olarak 750 bin sivilin kentte rehin olduğu belirtiliyor.Bir Kaç Gün İçerisinde Operasyon Başlayacak!

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, yapmış olduğu açıklamalarda 100 bin kişinin silahlı kişinin kişiler tarafından kuşatılan alanın temizlendiğini dile getiren İbadi, Ordu birliklerinden kentin batısını kurtarmak amacıyla daha hızlı olmalarını söyledi. Kentin batısını kurtarmak amacıyla yapılan bu operasyonun bir kaç gün içerisinde kesin başlaması bekleniyor. Kentin batı kısımında operasyonun başlamasıyla beraber 250 bin kadar sivilin evlerini terk edeceği düşünülüyor. Haziran 2014’ten bu zamana kadar şehri işgal eden DEAŞ terör örgütü’nün kaçmaya çalışan sivillere ateş açtığı duyuluyor. Göç ve Göçmenler Bakanı Casım el Caf, tüm ülke genelinde yaklaşık olarak evlerinde olan kişilerin sayısının sadece milyon 600 bin olduğunu dile getirdi.

Son Teröristler de Öldürüldü!Ordu birlikleri, Raşidiye mahallesinde yer alan teröristleri de temizledi. Uluslararası haber ajansları, öldürülen DEAŞ terör örgütü askerlerinin resimlerini tüm dünyanın gözleri önüne serdi. Musul içinde 5 ila 6 bin sayısı kadar IŞİD askeri olduğu düşünülüyor. Bomba yüklü araçlarla kendini savunmaya çalışan bu teröristler, keskin nişancı askerleri sayesinde de sokak savaşında direnmeye devam ediyor.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı