SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Putin’den Doğalgaz Açıklaması

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ve Macaristan devlet başkanı Orban bir araya geldi. İkilinin görüşmeleri uzun saatler sürdü. Görüşmeden sonra yapılan açıklamaya göre ise Vladimir Putin ve Macaristan devlet başkanı Orban yüzleri gülerek açıklama da bulundu. Macaristan devlet başkanı Orban aynı zaman da Türk akımı doğalgaz boru hattı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Putin’den Doğalgaz Açıklaması
Bu haber Toprak Çınar tarafından 03 Şubat 2017 - 10:52 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin siyasi olarak doğalgazın Ukrayna üzerinden Avrupa ülkelerine ulaşması durumu gibi bir rota çizmediklerini ve bu şekilde bir düşüncelerinin olmadığını belirtti. aynı zamanda da buna bağlı olarak Macaristan2ın Türk akımı doğalgaz boru hattı vasıtası ile de ülkesine doğalgaz sağlayabileceğini ifade etti. yapılan görüşme sonrasın da Viktor Orban ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ortak basın toplantısında Güney Akım boru hattı ve kuzey Akım-2 doğalgaz boru hattı konusunun görüşmenin önemli konularından biri olduğunu ifade etti. buna bağlı olarak sorulan bir soru üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin şunları ifade etti; herhangi bir siyasi neden olarak doğalgazın Avrupa ülkelerine sağlanmasında Ukrayna üzerinden olacak diye bir rota çizmedik veya böyle bir hedefimiz de yok dedi.

Buna bağlı olarak Macaristan Devlet Başkanına dönerek Macaristan ister ise Türk yapımı ve Türk Akımı olan doğalgaz boru hattı üzerinden de ülkesine ve vatandaşlarına Doğalgaz sağlama gibi bir işlem gerçekleştirebilir dedi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı