SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Suriye İçerisinde Peş Peşe İntihar Saldırıları Yapıldı

İç savaş ülkesi haline dönen Suriye’de Lübnan sınırına çok yakın konumda yer alan Hums’ta arka arkaya intihar saldırıları gerçekleştirildi. Resmi medya ise, bombalı saldırıların aslında rejime ait güvenlik merkezlerini hedef almış olduğunu duyurdu.

Suriye İçerisinde Peş Peşe İntihar Saldırıları Yapıldı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 25 Şubat 2017 - 18:00 'de eklendi ve 463 kez görüntülendi.

İç savaş ülkesi haline dönen Suriye’de Lübnan sınırına çok yakın konumda yer alan Hums’ta arka arkaya intihar saldırıları gerçekleştirildi. Resmi medya ise, bombalı saldırıların aslında rejime ait güvenlik merkezlerini hedef almış olduğunu duyurdu.Silah seslerinin de duyulmakta olduğu Guta ile El Mahatta bölgeleri içerisindeki patlamalarda en az 42 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu bildiriliyor. Londra merkezli olan Suriye İnsan Haklarını Gözlemevi, ölenlerin arasında üst düzeydeki askerlerin de yer aldığını aktarıyor. Söz konusu bu üst düzey askerler, askeri güvenlik biriminin başkanı görevindeki Tümgeneral Hasan Dabul. Reuters haber ajansının haberine göre ise, Dabul’un dışında 29 tane asker daha patlamalar esnasında can verdi. Hastanelere götürülmüş olan yaralı sayıları ise en az 24 olarak açıklandı.

Yerel kaynaklara göre ise, güvenlik merkezlerinden bir tanesi askeri ötekisi ise sivil istihbarat.
Yeni ismi Heyet Tahrir Şam olarak değişen El Nusra, saldırıyı sosyal medya üstünden gerçekleştirdiği açıklama ile üstlendi. 28 Aralık tarihinden bu zamana kadar hükümet ve de muhalifler arasında ateşkesin yer aldığı Suriye’de, yer yer çatışmalar çıkıyor olsa bile silahlar genel olarak susmuş görünmekte.
Fakat ateşkes dışında tutulmakta olan terör örgütlerinden IŞİD ve de Nusra Cephesi, saldırılarını hiç bir şekilde ara vermeden devam ettiriyor..
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı