SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Tahran’da 17 Katlı Bina Çöktü Çok Sayıda Ölü Var Son Dakika

İran’ın başkent şehri olan Tahran’da çıkan yangında 17 katlı dev bina çökerek tuzla buz oldu. İran devlet televizyonunun yaptığı açıklamaya göre en az 30 kişinin hayatını kaybettiği, 100 kişiden fazla da yaralı olduğu öğrenildi.

Tahran’da 17 Katlı Bina Çöktü Çok Sayıda Ölü Var Son Dakika
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 19 Ocak 2017 - 12:49 'de eklendi ve 379 kez görüntülendi.

Sabah saatlerinde İstanbul Dört yol kavşağında yer alan plastik ve tekstil atölyelerinin bulunduğu 17 katlı Plasku iş merkezi yerle bir oldu. Bina yakınında bulunan Türkiye Tahran Büyükelçiliği ile İngiltere Büyükelçiliği binaları da önlem amacıyla boşaltıldı. Devlet televizyonunun yaptığı açıklamaya göre ölenlerin 30’unun itfaiye çalışanı olduğu bildirildi.Yıkılan binanın enkazında 50 ile 100 kişinin kalmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraflarda, havaya yoğun bir şekilde siyah duman kütlesinin yükseldiği dikkatleri çekmiş durumda. İran polisi binanın bulunduğu sokağa bağlanan girişleri kapatmış durumda.

Çöken 17 katlı bina İran’ın en yüksek yapıları arasında yer alırken İranlı Yahudi iş adamı Habib Elghanian tarafından 1960’larda yaptırılmıştır.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı