SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Trump Sesleri Beyaz Saray Önünde

Amerika Birleşik Devletleri başkanı olarak yeni seçilen Donald Trump başkanlığa geçtiği günden bu yana yaptığı açıklamalar birlikte tün dünya da bulunan liderlerin dikkatini üzerine çekerken aynı zamanda sadece liderlerin değil halklarında gündemine damga vurdu. Amerika Birleşik devletlerinde beyaz saray önünde Donald Trump sesleri yükselirken bu Trump hayranlarının değil protesto yapanların sesleri oldu.

Trump Sesleri Beyaz Saray Önünde
Bu haber Toprak Çınar tarafından 30 Ocak 2017 - 15:52 'de eklendi ve 356 kez görüntülendi.

Amerika Birleşik devletleri başkanı Donald Trump yaptığı açıklamalar sayesinde Amerika da daha ilk günlerinde protesto alevlerini başlattı. Bu protestonun önemli sebebi ise başkan Trump’ın Amerika Birleşik Devletlerine mülteci girişini önemli ölçüde engellemek asıl amacının olduğunu dile getirmesi sonrasında başladı. Aslında Başkan Trump’ın bu açıklamasından sonra olacakların neler olacağı beklenirken dünya liderlerinden sadece bir kınamanın gelmesi ise halkın da ayaklanmasına sebep oldu. Belki de halk liderlerin buna bir kınama ile yetineceğini beklemiyordu.

Beyaz saray önünde toplanan yüzlerce kişi Trump’ın mülteciler hakkında aldığı kararın, protesto edilmesinin asıl amaçları olduğunu dile getirirken sadece bunun içi de değil yeni gelen yönetimin izlediği politikaların hiçbir şekilde Amerika Birleşik Devleti halkı tarafından beğenilmediğini de göstermek, olduğunu dile getirmek olarak ifade etti. Aynı zamanda Cuma günü yönetim tarafından imzalanan vize kısıtlamaları ise en büyük tepkiyi çeken bir diğer karar oldu. Müslüman olan ülkelere gelen bu vize kısıtlaması sadece Müslümanlar değil yerel halk tarafından istenmez bir uygulama olduğu belirtildi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA