SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Trump Vize Yasağı İle Alakalı Kararnameyi İmzaladı

Beyaz Saray, Donald Trump’ın yeni hazırlattığı vize düzenlemesine yönelik olarak yazılı bir açıklama gerçekleştirdi.

Trump Vize Yasağı İle Alakalı Kararnameyi İmzaladı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 06 Mart 2017 - 23:00 'de eklendi ve 1.095 kez görüntülendi.

Açıklama içerisinde vize sınırlaması getirilmiş olan ülkelerin İran ile birlikte Suriye, Somali, Yemen, Sudan ve de Libya oldukları belirtildi.Donald Trump’ın daha öncesinde imzalamış olduğu kararname hızlıca yürürlüğe girmiş iken, yeni imzalanmış olan kararnamenin 16 Mart tarihi itibariyle uygulanmaya başlanacak olduğu ve böylelikle muhtemel karışıklıkların da önüne geçilebilecek olduğu kaydedildi.

Daha öncesinde imzalanmış olan kararnamede bulunan Irak’ın yeni kararnameden çıkartılmış olması da dikkatleri çekti. Beyaz Saray’ın açıklaması içerisinde, Irak’ın Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti ile işbirliği içinde olup, vize başvurusu gerçekleştirecek vatandaşlarını güvenlik sorgulamalarına tabi tutacak olduğu resmi bir şekilde kaydedildi.

Öte yandan yeni düzenlemeden Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal bir şekilde oturma hakkına sahip olan Yeşil Kartıların (Green Card) ve de halihazırda geçerli durumda bir Amerikan vizesi taşımakta bulunanların etkilenmeyecekleri ifade edildi.Önceki düzenleme içerisinde ”2. bir talimata kadar Amerika Birleşik Devletleri’ne kabulleri durdurulmuş olan” Suriye asıllı mültecilerin yeni düzenleme içerisinde öteki mültecilerle aynı statüde ele alınmış oldukları ve bütün mülteci programının ise 4 aylığına askıya alınacak olduğu bilgisi de geniş bir yer aldı.

Yeni kararname içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’ne alınan mülteciler ile alakalı da yeni bir düzenlemenin getirilmiş olması dikkatleri çekti. Yeni hazırlanan bu kararnamenin uygulamaya geçmesi ile beraber Amerika Birleşik Devletleri, 120 günlük bir süre boyunca hiçbir tane ülkeden mültecileri kabul etmiyor olacak.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı