SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Trump’a Göreve Gelmesinin Ardından İlk Şok!

Geçtiğimiz günlerde Amerikan Birleşik devletlerinde Trump’ın göreve başlamasının hemen sonrasında dünyanın bir çok yerinde Trump karşıtı gösteriler meydana geldi! Bu protestoların en büyüğü ise Amerika’nın New York şehrinden geldi. İşte detaylar haberimizde…

Trump’a Göreve Gelmesinin Ardından İlk Şok!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 23 Ocak 2017 - 3:10 'de eklendi ve 350 kez görüntülendi.

Bildiğimiz üzere Amerika’da yapılan başkanlık seçimlerinin sonucunda hiç beklenmedik bir isim olan Trump kazanmıştı. Geçtiğimiz bir kaç gün içerisinde Trump‘ın göreve başlaması ile beraber dünya genelinde bir çok ülkede Trump’a karşı ayaklanmalar ve karşıt gösteriler meydana geldi. Bu yapılan protestoların en büyüğü ise Trump’un başında olduğu ABD’nin en ünlü kentlerinden olan New York şehrinde meydana geldi. Genellikle kadınların ve gençlerin oluşturduğu 250 bin civarında insan Trump’a karşıt protestolar düzenledi.  Ayrıca Washington, New York, Chicago, Los Angeles, Londra, Paris, Berlin gibi dünyanın bir çok şehrinde de bu protestolar yapıldı. BBC News’de gerçekleşen yemin törenin hemen ardından 600’den fazla Trump karşıt protestonun meydana geldiği ifade edildi. Çoğu prostestolar’da ise ırkçı bir tavır sergileyen Trump’a karşı birlik olma mesajları verildi.Londra’dan Destek!

Donald Trump, İngiltere’nin başkentinde’de  protesto konusu oldu. ABD merkezli sivil toplum hareketleri ve STK’nın düzenlemiş olduğu bu protestoda her yaştan insan yer aldı. Protestoya soğuk havaya rağmen devam edilerek Londra’da yer alan ABD’nin Londra Büyükelçiliği önünde toplanıldı.

Paris’te Trump karşıtı yürüyüş!

Fransa’nın başkentinden’de Amerikan Başkanı Trump’a tepki geldi. Trocadero Meydanı’nda bir araya gelen ve çoğunluğu kadınların oluşturduğu grup Paris Barış Anıtı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.Japonya’dan da Tepki!

Japonya’nın başkenti olan Tokyo’da bir çok gösterici Başkan Trump karşıtı protesto yaptı. Ayrıca bu protestoda Obama hakkında olumlu tezahüratlar yapıldı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA