SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Türkiye- Tanzanya Arasında Yeni Stratejik Ortaklık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Afrika turunda başarılara imza attı. Tanzanya’daki sözleriyle dikkatleri üstüne çekti ve alkışlandı.

Türkiye- Tanzanya Arasında Yeni Stratejik Ortaklık
Bu haber Toprak Çınar tarafından 24 Ocak 2017 - 15:09 'de eklendi ve 560 kez görüntülendi.

Birleşmiş Milletler(BM) ve Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) hakkında görüşlerini bildiren Erdoğan, Tanzanya Devlet Başkanlığı Sarayı’nda Jhon Pombe Joseph Magufuli huzurunda işbirliği protokolü, Mutabakat zaptları ve anlaşmalara imza attı.
Tanzanya’da iki ülke arasında yapılan anlaşmalardan “Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması’nı” Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak imzalarken; “Kalkınma İşbirliği Anlaşması’nı” TİKA başkanı Serdar Çam imzaladı. “Eğitim Alanında İşbirliği Antlaşması’nı “ise Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak imzaladı.“Tıp Bilimleri Alanında Mutabakat Zaptı’nı” Türkiye Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi tarafından; “Türkiye Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ile Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrika İşbirliği Bakanlığı Dış İlişkiler Merkezi Arasında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zapttı’nı” Türkiye adına Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu tarafından; “Türkiye KOBİ Geliştirme ve Destekleme İdaresi ile Tanzanya Küçük İşletmeleri Geliştirme Kurumu Arasında İşbirliği Geliştirilmesi Hakkında Mutabakat Zaptını” Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi tarafından imzalandı.

“Turizm Mutabakat Muhtarısı’nı” Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu; “Tanzanya hava yolları şirketi (ATCL) ile THY Arasındaki İşbirliği Mutabakat Muhtarısı’nı” THY Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi imzaladı.
Ve en son “Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ile Tanzanya Ulusal Televizyon ve Radyo Kanalı Arasında İşbirliği Protokolü’nü” TRT Genel Müdürü Şenol TAKA imzaladı.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı