SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Türkiye’den Aldıkları Suyu Denize Akıtmaya Başladılar

Türkiye’den tam 1.6 milyar liralık yatırım ile, bin bir güçlüklerle 80 kilometrelik denizden geçişi ve de 106 kilometre uzunluğundaki boru hattıyla, KKTC’ye getirilmiş olan içme suyu denize akıtılmaya başlandı.

Türkiye’den Aldıkları Suyu Denize Akıtmaya Başladılar
Bu haber Vedat Soylu tarafından 28 Şubat 2017 - 15:30 'de eklendi ve 1.161 kez görüntülendi.

Halk ise isyan ederek; ”suyumuz mevcut ancak içemiyoruz” demeye başladı.Türkiye’den gelmiş olan içme suyu, KKTC’de yer alan Geçitköy barajını tamamen doldurdu. Barajın dolması ile beraber gelen suyun yönü ise denize doğru çevrildi, şimdilerde tonlarca suyun denize akıtıldığı açıklandı. ”Türkiye’den su geldikten sonra sıkıntılar bitecek” denilip herkese umut verilen bu su projesi içerisinde, içme suyu geldikten sonrasında fiyatların daha da yükselmesi halkta hayal kırıklıklarına sebep oldu. Belediyeler ise suyu halka tonu 5 ila 6 liradan satmaya devam etmekte. İçme suyunun bu günlerde denize akıtılması ise çok fazla tepkiye sebep oldu. Barajın altında faaliyet göstermekte olan su pompalama istasyonu artık suyu burdaki baraja pompalayamamakta. Gelen su ise olduğu gibi dere yatağına bırakılıp denize gönderilmekte.

KKTC’de yaşamını devam ettiren Mehmet Ali Falhan, ülke içerisinde susuzluktan ağaçların kurumuş olduğuna da dikkat çekip; ”Su sonunda geldi ve de tonunu bizlere 5 ila 6 liraya satmaya başladılar. Şimdi ise su bol olmasına karşın, pahalılıktan dolayı çeşmeyi açmaya korkar iken suyumuzu denize akıtmaya başladılar. Herkes susuzluk sebebiyle şikayetçiyken suyumuz denize akıyor, bunlarda hiç bir şekilde vicdan yok. Suyu doğrudan denize akıtacağına bu fakir ve fukara halka niçin vermezler” ifadelerine yer verdi..
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı