SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yüzen Ada Türkiye İle Alakalı Bir Açıklama Yaptı

Terör örgütlerinden DEAŞ ile mücadele dahilinde Doğu Akdeniz’de görevlendirilmiş olan USS George H.W. Bush isimli uçak gemisinin yetkili komutanları, Türkiye’nin örgüt ile mücadele içerisindeki önemini yeniden vurguladı.

Yüzen Ada Türkiye İle Alakalı Bir Açıklama Yaptı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 26 Şubat 2017 - 19:00 'de eklendi ve 1.160 kez görüntülendi.

Terör örgütlerinden DEAŞ ile mücadele dahilinde Doğu Akdeniz’de görevlendirilmiş olan USS George H.W. Bush isimli uçak gemisinin yetkili komutanları, Türkiye’nin örgüt ile mücadele içerisindeki önemini yeniden vurguladı.Anadolu Ajansının ekibi, terör örgütlerinden DEAŞ ile mücadele dahilinde doğu Akdeniz bölgesinde görevlendirilen, büyüklüğü ve de kapasitesi sebebiyle ”yüzen ada” şeklinde isimlendirilen USS George H.W. Bush isimli uçak gemisini yakından görüntüledi. Uçak Gemisinin Görev Grubu Komutanı görevindeki Tuğamiral Kenneth Whitesell, gemide gerçekleştirdiği açıklama içerisinde; ”Türkiye’yle iş birliğimiz ve de dostluğumuz olmasa idi bu mücadeleyi hiç bir şekilde yapamazdık. Görevimizi yapmamız esnasında Türkiye bizim için fazlasıyla önemli” ifadelerine yer verdi.

Whitesell sonrasında ise, ”Doğal Kararlılık Operasyonu”nun dahilinde Suriye ve de kuzey Irak’ta yer alan DEAŞ hedeflerine hava saldırıları düzenlemek ile görevlendirilmiş olduklarını belirtti. Doğu Akdeniz bölgesi içerisinde hareket özgürlüğünü sağlayabilme görevini de yürütmekte olduklarını belirten Whitesell; ”Bu görevleri ise 8 günden beri yürütüyoruz. Farklı operasyon yerlerine gidene kadarki süreçte birkaç hafta daha burada bulunacağız” şeklinde konuştu.”Doğal Kararlılık Operasyonu”nun dahilinde normalde günlük 8 ila 9 sorti yapmakta olduklarını dile getiren Tuğamiral Whitesell ise, bugüne kadarki süreçte kaç hedefi vurmuş olduklarına yönelik soruya da; ”Buna yönelik olarak bütün bilgileri Katar’da yer alan Birleşik Hava Operasyonlarının Merkezi’ne göndermekteyiz. Bu bilgiler ile, vurmuş olduğumuz hedefler orada detaylıca değerlendiriliyor ve de verilen hasarın ne olduğu orada açık bir şekilde belirleniyor. Henüz tam olarak ne kadar hasar verdiğimize yönelik bir raporu almadık” şeklindeki cevabını verdi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı