SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

2017 YGS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?

2017 YGS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?
Bu haber Alper tarafından 09 Mart 2017 - 13:43 'de eklendi ve 2.107 kez görüntülendi.

Adaylar 2017 Ygs Sınav Sonuçlarını Nereden Öğrenecek?Sınava giren adaylara sonuç belgesi gönderilmeyeceği duyuruldu. Adaylar sonuçları T.c kimlik no ve şifreleri ile Ösym’nin resmi sitesi sonuc.osym.gov.tr ‘den öğrenebilecek. Ayrıca Ygs sonuçları Lys sonrasında internetten duyurulacak olan sonuç bilgilerinde de gösterilecek. Ösym adaylar için sonuç belgelerinin doğrulamasına yönelik Sonuç Belgesi Kontrol Sistemini uygulamaya koymuştur. Sınaç Sonuç Belgelerinin alt kısmına sistem üzerinden rastgele üretilmiş bir sonuç belgesi kontrol kodu basılmıştır. Bu işleme (https://sonuc.osym.gov.tr) üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol sayfası üzerinden başarıyla ulaşabilirsiniz.

2017 Ygs Soru ve Cevapları hangi gün ne zaman açıklanacak?12 mart pazar günü sınava giren adaylar sonuçları heyecanla beklemeye başladı. Sınav öncesinde Ösym’den beklenmedik bir açıklama gelmişti. Bu yıl YGS sınavına girenler Ösym sınav soru ve cevaplarına önceki yıllarda olduğu gibi tamamına ulaşabilecekleri açıklandı. Ösym’nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre adaylar 12 mart’ta yapılan Ygs sınavının sorularının tamamının erişime açık olacağını duyurdu. Ösym bu yıla kadar Ygs sınav sorularının sadece %20’sini açıklıyordu. Bu beklenmedik gelişme herkes için sürpriz oldu. Ösym Başkanı sayın Demir Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı yani (YGS) sonuçlarını önceki senelerde 25 mart’ta açıkladıklarını fakat bu sene sınav sonuçlarını 28 mart salı günü açıklanacağını belirtti. Bunun sebebini ise şöyle belirtti; Önemli olan sınav sonuçlarının hızlı değil sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmesi dedi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı