SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

ALES Başvuruları Başladı!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları başladı. ALES ilkbahar dönemi başvuruları ÖSYM’nin sitesinden 15-23 Mart tarihleri arasında alınacak.

ALES Başvuruları Başladı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 15 Mart 2017 - 15:46 'de eklendi ve 1.294 kez görüntülendi.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları başladı. ALES ilkbahar dönemi başvuruları ÖSYM’nin sitesinden 15-23 Mart tarihleri arasında alınacak.ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2017-ALES ilkbahar dönemi, 7 Mayıs 2017’de 81 il merkezi ile Lefkoşa’da uygulanacak. Başvurular, bugünden itibaren 23 Mart’a kadar yapılabilecek.Lisansüstü eğitim almak veya üniversitede akademik bir pozisyona başvurmak isteyenlerin girmesi gereken ALES her yıl ilkbahar ve sonbahar olmak üzere iki defa yapılıyor. Bu yıl ALES ilkbahar dönemi 7 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek ki AİS üzerinden başvurular alınmaya başlandı. ALES başvuru dönemi 23 Mart’a kadar devam edecek. Adayların aşağıdaki bağlantıodan erişebilcekleri ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi yani AİS’te ALES başlığına giriş yapıp başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Sınav başvuruları için yapılan açıklamada ”2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2017-ALES İlkbahar Dönemi) İlkbahar Dönemi Sınavı, 7 Mayıs 2017 tarihinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da (sadece İlkbahar Dönemi Sınavı) uygulanacaktır. Sınav saat 10.00’da başlayacak ve cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) olacaktır. Sınava başvurular, 15 – 23 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınava başvurmak isteyen adaylar için Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta olup Ek’te yer alan Kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir. Adaylara saygıyla duyurulur.” sözlerine yer verildi.

  


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı