SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Cuma Namazı Nasıl Kılınır ve kaç rekattır?

Cuma günleri öğle vaktinde kılınan cuma namazı tüm erkeklere farz olup cemaat ile birlikte kılınması gereken bir namazdır ve 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat da son sünnet olmak üzere toplam 10 rekattır. Ayrıntıları haberin devamında bulabilirsiniz.

Cuma Namazı Nasıl Kılınır ve kaç rekattır?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 23 Ocak 2017 - 15:56 'de eklendi ve 502 kez görüntülendi.

Cuma namazları kesinlikle tek başına kılınmamalıdır. Cuma namazı cemaatle ve öğle vaktinde kılınan bir namazdır. Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır? sorusunu şu şekilde cevaplandırabiliriz. Öğle ezanı okunduğunda ilk önce dört rekat cuma namazının ilk sünneti kılınmaktadır.Allah rızası için cuma namazının ilk sünnetini kılmaya diyerek niyet edilir. Bu kılınacak namaz aynı öğle namazının ilk sünneti gibi kılınmaktadır. İlk rekatta Subhaneke okunur ve daha sonraki bütün rekatlarda Fatiha ve zamm-ı sure okunur.

İlk oturuşta Etteahiyyatü ve son oturuşta ise Etteahiyyatü, Allahumme Salli, Allahumme Barik, Rabbena duaları okunmaktadır. Daha sonra ise camide ikinci bir ezan okunur. Ezandan sonra imam minbere çıkarak hutbe okur. Namaz kılınırken haram olunan her şey hutbe okunurken de yapılması haramdır.

Hutbeden sonra müezzin kamet getirir. Daha sonra cemaat cuma namazının farzını kılar. Bu namaz sabah namazının farzı gibidir. Sonra dört rekat son sünnet kılınır. Niyet edilir. Kılınacak olunan sünnet aynı ilk sünnet şeklinde kılınmaktadır. Daha sonra ise Ayet-el-kürsi okunup, tespih okunur ve en son dua okunur.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA