SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Dinimiz Yerine O İfade Geliyor

Milli eğitim bakanlığı her geçen gün yeni bir değişikliğe adım atarken bu millette her sabah kalktığında yeni bir sistemle uyanmaktan artık bıktı ve usandı. Yeni nesilleri ülkenin geleceğini bir kobay gibi görmekten vazgeçmesi gerekiyor MEB’in derken dün Türkiye Cumhuriyeti halkının bir çok kesimini mutlu edecek bir açıklama geldi. Buna göre MEB artık din derslerinde yoğun bir şekilde kullanılan bazı terimleri değiştiriyor.

Dinimiz Yerine O İfade Geliyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 08 Şubat 2017 - 11:30 'de eklendi ve 1.946 kez görüntülendi.

Milli eğitim bakanlığı işte o müjdeli haberi verdi artık dinimiz ve peygamberimiz kelimeleri kitaplardan ve din derslerinden kalkıyor. Milli eğitim bakanı İsmet Yılmaz mevcut bulunan eğitim sistemin de zorunlu ders olarak okutulan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde gidilen değişiklikleri açıkladı. buna göre Yılmaz mevcut sistemde Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi dersinde Alevilik ve Bektaşilik konusu çok az bir kısım olarak bahsedilmiş biz bunun değiştirip Alevilik ve Bektaşilik hakkında daha detaylı bilgi vereceğiz. Yine aynı şekilde İslami düşünce tarzı olarak bilinen İslam tasavvuf sanatına ve tasavvufi düşünce yapısına da yer verilerek bu düşünce tarzları derin olarak anlatılacak dedi.

Milli Eğitim bakanı ayrıca yıllardır Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi dersinde çok büyük bir yanlış olan Dinimiz terimi kalkarak İslam Dini teriminin geldiği ve peygamberimiz terimi kalkarak Hz. Muhammed yani peygamberimizin isminin kullanılacağını açıkladı. Önümüzde bulunan günlerde daha detaylı olarak bir sistem yerleşeceğini de ifade etti.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı