SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak

Gözler MEB’e çevrildi. Millî Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre maalesef 2017 Şubat ayında yeni bir öğretmen ataması yapılmayacak.

Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Ne Zaman Yapılacak
Bu haber Toprak Çınar tarafından 25 Ocak 2017 - 8:22 'de eklendi ve 1.990 kez görüntülendi.

Referandum sürecinin olması ve maliye bakanlığının yeni bir kadroya izin vermemesi nedeniyle atamaların yapılmayacağını açıkladılar. Şimdi ise gözler diplomaya dayalı alan değişikliğinde.Sayıları oldukça fazla, mezuniyet alanları dışında görev yapan, norm fazlası pozisyonunda bulunan öğretmenler MEB’den açıklama bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde ocak ayının son haftasında yapılacağı belirtilen diplomaya dayalı alan değişikliği yapılacak mı? Ya da ne zaman yapılacak?

Şu an için herhangi bir açıklama yapmayan Millî Eğitim Bakanlığı ilerleyen günlerde açıklama yapacak mı? Bilinmiyor.
FETÖ soruşturması sonucunda ihraç edilen öğretmenlerden kalan norm açığını, geçtiğimiz hafta Eş-sağlı özür grubu atamalarıyla gidermeye çalışan MEB’in bu açığı kapatmak için, öncelikle diplomaya dayalı alan değişikliğini gerçekleştireceği konusunda haberler alındığı ortadadır.Diplomaya dayalı alan değişikliğini yapabilmek için MEB, taslaklarını tamamlamış olduğunu söylemişti. MEB şu anda bütün öğretmenleri bekleyiş içine soktu. Özellikle sınıf öğretmenleri ve kapatılan alanların öğretmenleri, resen farklı bölümlere atandıklarından, MEB’den haber bekliyor. Bakalım Millî Eğitim Bakanlığı bu Hafta içerisinde Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği klavuz’unu yayınlayıp, Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği Duyurusu yapacak mı?
Bu konuda merak içinde bekleyen öğretmenler ocak ayının son haftasında yapılacağı konusundaki duyumlar nedeniyle bu duruma umutla bakıyor.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı