SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Direksiyon Sınavı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Direksiyon Sınavı Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 23 Ocak 2017 - 15:47 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

Ehliyet alırken çok önemli bir aşama da direksiyon sınavıdır. Kendi bilgi ve deneyiminize güvenin ve bu sınavı geçeceğinize dair kararlılıkla hareket edin. Bunu uygulayıp motivasyonunuzu da çok diri tuttuğunuzda, göreceksiniz bu sınavı başarıyla geçeceksiniz. Ancak birçok kişi bu sınavda bir takım hatalar yapmaktadır. Bu açıdan aşağıdaki kuralları iyi bilmeniz gerekiyor. Direksiyon sınavı dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:Önce emniyet kemerinizi takınız. Ayna ayarlarını kontrol edin. Daha sonra vites kolunu boşta tutarak otomobili çalıştırın. Vites öncesi debriyaja usulünde basarak vitesi 1’e ayarlayın. El freni indirirken istikamet yönünde sinyal vererek kalkış hareketini başlatın. Bunun için de bastığınız debriyajı gevşetip gaza basın. Gaza sert değil, hafifçe basacaksınız.

Kısa süre sonra aracınız devrini alacağından vitesi ikiye geçirebilirsiniz. Bu arada dönüşlerde gazı kesmeyi unutmayın. U dönüşünde 2’den 1’e vitesi alıp sinyal vererek ve aynadan kontrol ederek dönüşünüzü yapın. Dönüş sonrası sağ taraftan yola devam edin. Aracı yanaştırmada sinyal vermeyi kesinlikle unutmayın. Aracı durdurup çıkılacaksa önce vitesi boşa alınız. Ayrıca el frenini çekiniz. Sonra vitesi boştan 1’e getirip araçtan çıkınız.Sınav sırasında trafik işaretlerine mutlaka uyun, ayna kontrolünden çevrenizi kollayın, öndeki araca belirli mesafeden fazla yanaşmayın. Bunlara dikkat ettiğinizde deneyiminiz ve azminiz sizi başarıya ulaştıracaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA