SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Eğitimden Yıllık Vurgun

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’nin bağrını yakmaya çalışan ve bu ülkenin insanını esarete gçtürmeye çalışan bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalan Türkiye Cumhuriyeti halkı dün yapılan bir diğer açıklama ile daha şok oldu. Yıllarca hassas tarafımızdan yaklaşan yani dini kullanarak yaklaşan FETÖ terör örgütünün yıllık eğitim geliri olarak açıklanan rakam resmen bir ülkenin merkez bankası gibi görülüyor.

Eğitimden Yıllık Vurgun
Bu haber Toprak Çınar tarafından 08 Şubat 2017 - 13:00 'de eklendi ve 1.160 kez görüntülendi.

FETÖ terör örgütünün eğitim olarak sadece eğitim yuvalarından kazandığı yıllık olarak gelir resmen dudak uçuklatır. Ankara Cumhuriyet başsavcılığında yürütülen FETÖ operasyonu ve mahkemeleri sürecinde edinilen bilgi yine Ankara Cumhuriyet başsavcılığı tarafından açıklandı. Açıklanan bu rakama göre FETÖ terör örgütü özel üniversitelerden yıllık olarak 1 Milyar kazanırken aynı zaman da özel okullardan da 2,1 milyar ve sadece dershanelerden 8 Milyar gibi bir rakam olmak üzere yıllık 11,1 Milyar bir kazanç sağlıyordu. Bunun gördüğünüz gibi yardımları ve yurtları hariç bir rakam olduğunun da altını çizmek gerekir.

Bunun yanı sıra FETÖ terör örgütü bu miktarı sadece Türkiye üzerinde buluna kurumlarında kazanırken bunun birde dünya genelini vurulması gerekir. Savcılığın verdi raporda bir diğer dikkat çeken husus ise akademik kadronun çok önemli bir sayıda ele geçirilmiş olması oldu. Bu raporda yaklaşık olarak 8500 akademik personelin sınavlarının şaibeli olduğu ortaya çıktı. Bu ise akademik kadro oranın da çok ciddi bir sayı olarak görülebilir.



HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA