SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Jandarmadan Öğrencilere Trafik Eğitimi

Konya ilinin Karapınar İlçesinde bulunan Karapınar İlçe Jandarma komutanlığı trafik ekipleri, orta okul öğrencilerine trafik eğitimi verdi. İlçe Jandarma Komutanlığının eğitim faaliyetleri kapsamında bu kez öğrenciler vardı.

Jandarmadan Öğrencilere Trafik Eğitimi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 10 Mart 2017 - 15:15 'de eklendi ve 976 kez görüntülendi.

Karapınar İlçesinde bulunan bir ortaokulda yapılan trafik eğitiminde, Jandarma askerler tarafından orta okul öğrencilerine trafik eğitimi verildi. Özellikle Trafik işaretleri ve levhaları, yolda seyir halindeyken cep telefonu kullanmanın neden olacağı trafik kazaları, emniyet kemerinin önemi, okul bölgesinde sürücülerin duyarlı olması gerektiği konular ile öğrencilerin okul taşıtlarına iniş ve binişlerde nasıl davranması gerektiği gibi konular anlatıldı.
Karapınar İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Jandarma Üstçavuş Mevlüt Kılınç, ülkemizdeki en büyük sıkıntılardan önde geleninin trafik bilgisi yetersizliği olduğunu bildirdi. Jandarma Ekip Tim Komutanı “Öğrencilere küçük yaşlardan itibaren verdiğimiz eğitim sayesinde trafik kuralları alışkanlıkları getireceğinden, meydana gelen kaza sayısında da aynı derecede azalma görülecektir. Bizler trafik kurallarına uyar ve karşımızdakilere saygı gösterirsek kazaları en aza indirgeriz” ifadelerini kullandı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA