SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

MEB’den Harward Düzenlemesi Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yüksek öğretim Kurumlarının yapmış olduğu yeni çalışma hayata geçerse artık yurt dışına çıkmadan sizde bir Qxford veya Harward mezunu olabileceksiniz.

MEB’den Harward Düzenlemesi Geliyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 02 Şubat 2017 - 9:56 'de eklendi ve 1.458 kez görüntülendi.

Milli Eğitim bakanlığını dün resmi olarak yayınlamış olduğu plan ve performans programına göre ise kar amacı güdecek özel üniversitelerin de Türkiye de kurulması ve bu sayede Türkiye de birçok yurt dışı üniversitesine ait kampüslerinde bulunabileceği hedefleniyor.
Bu sistem ne kadar faydalı olur bilinmez ama en azından bu sayede üniversite öğrencilerini daha okul okurken iş bulabilecek miyim sorusuna belki ufak da bir yanıt olarak verebilecek. Bir başka konu ise bu sistem direkt olarak şu soruyu akıllara getiriyor. Bütün uzmanlarında sorduğu acaba bu sistem ile birlikte eğitim de TEOG ve benzeri sınavlar ortadan kalkacak mı sorusu. Kimi uzmanlara göre kalkacaktır kimi uzmanlara göre ise bu sistemin ortadan kalkması epey bir zaman alabilir. Çünkü direkt olarak bu sistemin Türkiye de yerleşmesi bayağı bir zaman alacaktır, gibi bir gerekçe ile bu cümlelere yer veriliyor.
Milli Eğitim Bakanlığını yapmaya çalıştığı bu sistem değişikliği yol haritasının diğer bir açıklaması ise şu şekilde geldi. Bu açıklamaya göre yapılan bu sistem olay daha öğrenciler küçükken onlara yol gösterici bir harita çizmektir. Yapılan bu açıklama ise aslında bu sistemin daha yıllar öncesinde Osmanlı eğitim sistemin vuku olduğunu ortaya çıkarıyor.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı