SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Ne Zaman Açıklanır

Ne Zaman Açıklanır
Bu haber Toprak Çınar tarafından 12 Mart 2017 - 10:57 'de eklendi ve 1.574 kez görüntülendi.

Bu gün saat 10:00 da başlamış olan Yüksek Öğretime Giriş sınavı ile ilgili açıklama tarihi ne zaman soruları da yine bu gün itibari ile gelmeye başladı. Akıllar da bir soru işareti olarak kalan açıklama tarihi hakkında ise yapılan herhangi bir açıklama da değil bizzat Milli Eğitim bakanlığı tarafından açıklamaya göre 28 Mart Tarihi itibari ile tüm öğrenci ve velilere duyurulacak.2017 yılının ilk sınavı olan YGS aynı zaman da üniversite adayları için büyük önem arz etmekte.  Bu sınava ise bu yıl toplamda 2 milyon 265 bin 902 öğrenci katılacak. 2 milyon öğrencinin ter dökeceği sınav ise 28 Mart Salı günü itibarı ile açıklanacak. Yapılan Yüksek Öğretime Geçiş sınavında herhangi bir puan türünden 150 puanı geçemeyen bir öğrenci ne Üniversite tercihi yapabilecek ne de bir sonraki aşama olan LYS sınavına girmeye hak kazanabilecek.  Bütün puan türlerinde 150 ile 179 puan arasında alan adaylar ise YGS puan türü ile birlikte istedikleri bir önlisans programına kayıt yapabilecek.

Lisans yerleştirme sınavı olarak da bilinen LYS sınavına girmeye hak kazanmak için ise adayların en az bir puan türünde 180 puan barajını geçmeleri gerekmekte. Eğer herhangi bir puan türünden 180 puanı geçememiş ve bir puan türünden 150 puanın da altında değilseniz bu da iki yıllık bir bölüm tercih edebilme hakkınız olduğunu göstermektedir.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı