SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Ördek Nasıl Beslenir?

Kümes hayvanı olup suyu seven ördekleri nasıl besleyebilirsiniz ayrıntılar haberin devamında…

Ördek Nasıl Beslenir?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 28 Ocak 2017 - 14:36 'de eklendi ve 2.316 kez görüntülendi.

Ördekler kümes hayvanı olup su olan yerlerde yaşamayı sevmektedirler. Renkleri cinslerine göre değişebilmektedir. Eğer bahçe içinde besliyorsanız banyo yapabilmesi için ördeklere özel havuz yaptırabilirsiniz. Ördek alırken ve beslerken dikkat edeceğiniz nokta ördek türüne göre almanızdır. Ördekleriniz birden fazla ise hepsini birde besleyebilirsiniz. Beslediğiniz ördeklerinin alanlarının geniş olması ve havuzun olması gerekmektedir.Hazırlayacağınız havuz ördeklerin boylarına göre olmalı ve rahat hareket edebilmeleri için oldukça önemlidir. Ördekleri beslerken buğday mısır pirinç yiyerek beslenmektedirler. Ayrıca marul ve yeşillikler vererek daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Ördek nasıl beslenir diye düşünen birçok kişi bu yazı sayesinde artık ördeklerini nasıl besleyeceğini öğrenmektedir. Yumurtlama döneminde özel olan yemler verilmektedir.

Ördek yemleri tavuk yemine benzese de aynısı değildir. Ördekler tavuklardan fazla yem tükettikleri için ona göre verilmelidir. Ördeklerin yemi ıslak olarak yemeleri daha kolay sindirmelerini sağlamaktadır. Yemin bir arada durması ve yapışması için su ilave edilerek yemesini kolaylaştırmak gerekmektedir. Hazır satılan ördek mamalarını her yerde bulmanız mümkündür.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı