SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Tatiller, Çocuklarınızla İyi Bir İletişim Kurma Fırsatı Olabilir

Tatiller, Çocuklarınızla İyi Bir İletişim Kurma Fırsatı Olabilir
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 20 Ocak 2017 - 21:19 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

Uzmanlar Aile bireylerinin birlikte daha fazla zaman geçirmeleri olumlu iletişim ve ilişki kurmada bir fırsat olduğunu söylüyor.2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi için tatil zilinin çalması nedeni ile yaptığı açıklamada, tatilin iyi bir fırsat olarak değerlendirilmesi için ailelere ciddi tavsiyelerde bulundu.

Çocukların büyük bir heyecanla bekledikleri okul tatilinin geldiğini ve ailelerin bu zamanı kaliteli bir şekilde nasıl dolduracaklarını düşündüğünü belirten uzmanlar, “Tatiller ailelerin çocukları ile daha fazla zaman geçirmeleri ve çocukları ile olumlu iletişim ve ilişki oluşturmaları için bir fırsattır” diye açıkladı.

Uzmanlar, birçok ailenin aktivite düşünmek ve çocuklarını eğlendirmek için seçenek bulma konusunda zorlandıkları için tatil dönemlerini stresli bulabildiğine değinerek, bugünlerde meşgul olan ve fazla zaman ayıramayan ailelerin kaliteli zaman geçirmek için çocuklarıyla birlikte yemek yapabileceğini, film izleyebileceğini belirtti.Hatta bir çok kez sadece yapılan sohbetlerin dahi yakınlaşma için yeterli olacağını vurgulayan uzmanlar, şunları söyledi:

“Ebeveynlerin bu noktada dikkat etmesi gereken önemli nokta, sadece konuşan taraf olmaktan öte iyi bir dinleyici olmayı bilmektir. Bu durum çocuklara iletişimi başlatabilme ve sürdürme becerisinin gelişiminde katkı sağlayacaktır. Çocuklarınızla yaptığınız sohbetler sırasında onun merak ve ilgisini artırmak için neden ve nasıl sorularını daha sık sorun. Bu sorular çocukların düşünce ve duygularını ifade etmelerine yardımcı olacaktır. Olumlu duyguların yanı sıra olumsuz duygularını da rahatlıkla çekinmeden konuşulmasına fırsat verin. Bu, aranızdaki güveni inşa etmeye yardımcı olacaktır.”


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı