SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Teog Nedir, Neden Önemlidir?

Teog orta okul 8. sınıfta her dönem bazı dersler bir defa yapılan merkezi sınavın ismidir. Öğrencilerin puanları diploma notu ile teog sınavlarından aldıkları punlar ile birlikte hesaplanır. Ayrıntılar haberin devamında…

Teog Nedir, Neden Önemlidir?
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 23 Ocak 2017 - 21:09 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.

TEOG (Temel eğitimden orta öğretime geçiş) ülkemizde temel eğitimden orta öğretime geçmek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 farklı oturumda yapılan sınavdır. Bu sınav her yıl aralık ve nisan ayı sonunda temel dersler olan Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden merkezi sınavlar yapılmaktadır.Yapılan merkezi sınavlar için de Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) bünyesinde soru havuzu oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu havuzdaki sorular derse giren öğretmenler tarafından, işlenen konulara göre hazırlanmaktadır. Öğrencilerin geleceği adına önem arz eden bu sınav doğrultusunda başarı durumuna göre öğrenciler yeni bir okula gitmektedir.

Teog sınavında hangi dersler var?

Teog’da Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınav yapılmaktadır. Her bir sınavda öğrenciler 20 soruyu cevaplandırmaktadırlar.

Peki, TEOG neden önemlidir? TEOG’ da başarı düzeyi yüksek bir liseye gitmek esastır. Bu sebeple hayati bir önem taşımaktadır. TEOG sınavında başarılı olan bir öğrenci lisede de başarılı olacaktır. Çünkü milli eğitim bakanlığının uygulamış olduğu eğitim sisteminde konular birbirine bağlı olarak, sarmal bir şekilde ilerlemektedir.Lisedeki dersler orta öğretimde görülen derslerin tekrarı niteliğinde olduğu için, TEOG’ da başarı elde eden bir öğrenci lisede de başarılı olacaktır. Lisedeki dersleri daha iyi anladığı için, üniversite sınavında bu öğrenci rahatlıkla başarı elde edebilir bir performansla, hayal ettiği bir bölüme gitmesi kolaylaşacaktır. Böylece birey, kendini geliştirmiş bir şekilde, topluma yararlı olarak hayatını sürdürecektir.

Bu doğrultuda; gelecekte güzel bir kariyere sahip olmak isteyen bireylerin geçmişte aldığı eğitimin kalitesi göz önünde tutulduğunda, TEOG sınavının bireyin geleceği açısından önemi yadsınamaz bir gerçektir. TEOG, üniversiteye meşakkatli bir yoldur. Bu yolda, TEOG sınavında elde edilen başarı, öğrencileri güzel bir geleceğe götürecektir. TEOG’ da başarılı olan öğrenciler, güzel bir kariyere sahip olacak, yüksek bir hayat standardına sahip olacaklardır.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA