SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

TESK başkanı Palandöken’den yarı yıl tatili mesajı

2016 2017 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sonuna gelmemiz ile birlikte yaklaşık 18 milyon öğrencinin yarı yıl taitiline girmeye hazırlanması nedeniyle Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken bazı açıklamalarda bulundu.

TESK başkanı Palandöken’den yarı yıl tatili mesajı
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 19 Ocak 2017 - 19:53 'de eklendi ve 355 kez görüntülendi.

19 Eylül 2016 tarihinde başlayan Eğitim öğretim yılının 20 ocak 2017 cuma günü birinci döneminin sona ermesiyle yarı yıl tatilinin başlayacağını dile getiren Palandöken, bu tarihten sonra 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ve 900 bin civarında öğretmenin 16 gün sürecek olan yarıyıl tatiline çıkacaklarını söyledi. Bu 16 günlük tatilin geleceğimizin emaneti olan küçükler ve öğretmenler için güzel değerlendirilmesi gerekmektedir.Yorucu ve uzun bir dönemin ardından tatilin verimli kullanılması ile ikinci döneme daha dinç bir şekilde girilebileceğini ifade etti. Okul zamanında derslerden zaman ayrılamayan sosyal faaliyetlere tatil zamanında daha fazla zaman ayrılmalıdır.

Öğrencilerinin başarı durumlarının nota göre değerlendirilmesinin yanlış olduğunu aktaran Palandöken, başarısız öğrencinin olmadığını söyledi. Bu dönemi veliler çocukları ile iyi bir zaman geçirmek için güzel bir fırsat olarak görmelidirler. Çocukların başarısında ailenin ilgisi oldukça önemlidir.18 milyonluk öğrenci grubunun yanında 900 binlik öğretmen camiasını da unutmayan Palandöken, öğretmenlerin de tatillerini dinlenip yoğun dönemin stresini atarak geçirmeleri gerektiğini söyledi. Tüm aileler çocuklarının başarıları ile gurur duymak isterler ancak yine de ufak tefek başarısızlıklarda çocuklarımızı üzmek yerine onlara inanmalı ve güvenmeliyiz.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı