SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Uğur Böceği Nasıl Beslenir?

Uğur Böceği nasıl bir böcektir, ne ile beslenirler ayrıntılı bilgileri haberimizden öğrenebilirsiniz…

Uğur Böceği Nasıl Beslenir?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 28 Ocak 2017 - 14:47 'de eklendi ve 5.235 kez görüntülendi.

Uğur böceği kırmızı kanatlı uçan bir böcektir. Doğada genelde kırmızı üzerinde siyah benekleri olan fakat tam tersi yani siyah üzerine kırmızı sarı benekleri olan cinsleri de vardır. Tropik ortamlarda mavi ve yeşil tonları da bulunur.Oval şekilli rahatsız edildiğinde uçan kötü bir koku salgılayan hatta ayaklarını kendine çekip ölü taklidi yapan böceklerdir. Uğur böceklerinin her rengi olmasına karşın zehirsiz hayvanlardır. Diğer böceklerde bilindiği gibi parlak ve renkli olanlar zehirlidir bilgisi uğur böcekleri için geçerli değildir.

Fakat düşmanları onların renkli ve parlak olmasını gördüklerinde zehirli olduğunu düşünerek uzaklaşırlar. Kanatlı böcekler sınıfına giren uğur böcekleri uçmadıkları zamanda kanatlarının kapalı ve koruma altında tutarlar. Uçacakları zaman açar korucu kanatlar hareket ederek uçmalarını sağlar.Uğur böceği nasıl beslenir sorusuna da yanıt genellikle bitki zararlıları yiyen uğur böceklerinin yavruları yaprak bitlerini yiyerek beslenirken yetişkin uğur böcekleri öncelikle mantar yerler. Uğur böcekleri bir sene içinde bir kaç kez yumurtlayarak çoğalırlar. Yetişkin uğur böcekleri kışı yaprak çürüklerinin arasında uyuyarak geçirirler.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı