SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yeni Müfredat İçin 184 Bin Öneri

Milli eğitim bakanlığının bir ilk olarak 28 gün önce başlatmış olduğu müfredat öneri işlemleri halk tarafından büyük ilgi gördü. Geride bırakılan yirmi sekiz gün içinde Milli Eğitim Bakanlığına Toplamda 184 bin olmak üzere yeni bir müfredat önerisi geldi.

Yeni Müfredat İçin 184 Bin Öneri
Bu haber Toprak Çınar tarafından 13 Şubat 2017 - 13:30 'de eklendi ve 1.348 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredat taslağı hazırlama aşamasında bir ilk yaparak taslak önerisi için kamuoyuna açık bir halde kanun önerisi başlattı. Tam olarak 28 gün önce başlayan bu kamuoyuna açık kanun önerisi 28 gün içinde 184 bin öneri ile büyük ilgi gördü. 52 adet ders programına yönelik olarak başlatılan taslak için öneri alma süreci ise son buldu. Umarız bu sadece bir süreç olarak kalmayacak ve öneriler dikkate alınacaktır. Milli Eğitim Bakanlığının 13 Ocak tarihin de askıya çıkarmış olduğu yeni müfredat taslak ders programları için ise meb.gov.tr adresine 28 gün içinde 175 bin 342 yorum geldi aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığının kendi web sitesine de (kurumsal e-posta) adresine de 8 bin 700 görüş bildirildi. Bunun ile beraber Bakanlığa iletilen toplam görüş sayısı 184 bin 42 oldu. Ayrıca Bakanlığın facebook adresine de çok sayıda ileti geldi.

Bu adımın temel amacı olarak ise bazı dersler de ve ders müfredatın da ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmak. Bazı velilerin sürekli AİHM’ye gitmesini de önlemek oldu.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı