SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

12.000 Kişinin İstihdam Edilecek Olduğu Açıklandı

2. Abdülhamit Han’a ait hayal 100 senelik Filyos Projesi artık yaşama geçiyor. 12.000 kişiye istihdam sağlaması beklenmekte olan proje 15 Temmuz 2019 tarihi içerisinde bitecek.

12.000 Kişinin İstihdam Edilecek Olduğu Açıklandı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 01 Mart 2017 - 21:00 'de eklendi ve 1.104 kez görüntülendi.

Zonguldak ilinin Filyos beldesi içerisinde Başbakan görevindeki Binali Yıldırım’ın temelini atmış olduğu 100 senelik Filyos Projesi’nin 12.000 kişiye istihdam sağlayacak olması bekleniyor. Dev olan bu proje, Türkiye’nin Karadeniz bölgesine açılan kapısı durumunda olacak. Çaycuma ilçesine bağlı olan Filyos beldesinde 1 Haziran 2015 senesinde Endüstri Bölgesi ilan edilmiş olan Filyos Projesi’nde yaklaşık olarak 1.5 milyar dolar tutarında bir yatırım gerçekleştirilecek. Limanın ayrıca; demiryolu ile birlikte havalimanı ve de karayolu ile desteklenmesinin projesi Türkiye’nin Karadeniz’e açılmış olan kapısı olacak.Başbakan görevindeki Binali Yıldırım’ın temelini atmış olduğu projeyle yaşama geçecek. İhaleyi kazanmış olan firmanın bölge içerisindeki çalışmaları ise temel atma töreniyle birlikte başladı. Bölge içerisinde incelemeler yapan Çaycuma İlçesi ve de Köylerini Kalkındırma Derneğinin Başkanı görevindeki Savaş Çiloğlu, temel atma töreni ile kaybolan umutların tekrardan yeşerdiğini açık bir şekilde ifade etti.

Başbakan görevindeki Binali Yıldırım’ın projeyi ayrıca yüklenici firmadan 15 Temmuz 2019 tarihi içerisinde bitirme sözünü almış olduklarını da hatırlatmış olan Çiloğlu, şu şekilde devam etti;”Biz bu konu ile alakalı Zonguldak milletvekillerimizin hepsi ile istişare durumundayız. Onlar ise Ankara’da ellerinden geldikçe projeyle alakalı çalışıyorlar.” ifadelerine yer verdi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı