SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

1915 Çanakkale Köprüsü’nün İhale Sonucu Belli Oldu!

1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı için yaklaşık olarak 4 firma teklif sundu. Bu köprü’nün yapımı en için en kısa zamanı veren firma kazandı. İşte tüm detaylar haberimizde…

1915 Çanakkale Köprüsü’nün İhale Sonucu Belli Oldu!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 26 Ocak 2017 - 21:20 'de eklendi ve 413 kez görüntülendi.

Bugün projesi çoktandır hazır olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı için ihale gerçekleşti. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, bu ihalenin kazanının Daelim (Kore) – Limak – SK (Kore) – Yapı Merkezi OGG firmasının olduğunu dile getirdi. Daelim (Kore) – Limak – SK (Kore) – Yapı Merkezi OGG firmaı bu köprüyü yapmak için yaklaşık olarak 16 yıl 2 ay 12 gün zaman verdi. Aralarından bu köprünün yapımı için en kısa süreyi sunan olan bu firma ihaleyi kazanan taraf oldu. Ulaştırma Bakanı, bu köprü için kurulmuş olan komisyonun çalışmalarını devam ettirdiğini ve eknik ve ayrıntılı çalışmaların hemen ardından ihaleyi kazanan şirket ile sözleşme yapılacağını dile getirdi.24 FİRMA ŞARTNAME ALMIŞTI!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bu projenin yapımı için 4 Japon, 3 Çinli ve 1 İtalyan olmak üzere 24 firma bu köprünün yapımı için gerekli olan ihale dosyasını aldıklarını ifade etti.

AYAK AÇIKLIĞI EN BÜYÜK KÖPRÜ!

1915 Çanakkale Köprüsü dahil Malkara-Çanakkale Kesimi Otoyolu, bağlantı yollarıyla beraber   101 kilometre otoyol ve 2 bin 23 metre olacak bu köprü dünyanın en büyük asma köprü ünvanına sahip olacak. 18 Mart 2017 tarihinde köprü için ilk çalışmaların yapılması bekleniyor. Bu köprünün açılışı ise Cumhuriyetin 100. yılında olacak.YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bu köprü hakkında yapmış olduğu açıklamaya göre Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) kesimi, yap-işlet-devret modeliyle bu firmalara verildiğini gözler önüne seriyor. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA