SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

93 Tane Elektrik Şirketi İçin Ceza Kararı Alındı

EPDK’nın tarafından aboneleri isteklerinin dışında serbest tüketici portföyüne almaya çalışmakta bulunan 93 tane elektrik şirketinin ikili sözleşmeler dahilinde yeni tüketicileri kaydetmesi 3 ay süresince engellenecek.

93 Tane Elektrik Şirketi İçin Ceza Kararı Alındı
Bu haber Vedat Soylu tarafından 24 Şubat 2017 - 18:00 'de eklendi ve 614 kez görüntülendi.

EPDK’nın tarafından aboneleri isteklerinin dışında serbest tüketici portföyüne almaya çalışmakta bulunan 93 tane elektrik şirketinin ikili sözleşmeler dahilinde yeni tüketicileri kaydetmesi 3 ay süresince engellenecek.EPDK’nın yetkililerinden alınmış olan bilgiyeler göre, bazı tüketicileri hiç birş ekilde sözleşme imzalamadan serbest tüketicilerin portföyüne almayı isteyen elektrik tedarik firmalarının 3 ay süresince yeni tüketici kaydetmelerine hiç bir şekilde izin verilmeyecek. İkili anlaşmaların dahilinde, usulsüz işlem yapmış olduğu kaydedilen 93 tane tedarik şirketinin yeni tedarikçi kaydetme ile alakalı yasakları 1 Mart tarihi itibariyle başlayacak.

EPDK’nın yetkilileri ayrıca, uygulanmasına karar verilmiş olan söz konusu bu önlem ile bütün piyasa katılımcılarının tüketicilere yönelik olarak tedarikçi değişimi süreçlerinde çok daha dikkatli ve de hassas davranmaya teşvik ediliyor olmasının hedeflendiğini açıkladı.

Yetkililer öte yandan, serbest tüketiciler ile alakalı işlemlerin çok büyük bir kısmında herhangi bir problem yaşanmamakla beraber, nadiren bile olsa, tedarikçilerin sözleşme imzalamamış oldukları bir tüketiciyi kendi portföylerine ekleme isteğinde bulunmaları gibi aykırı işlemler ile karşılaşılabilmesi durumuna dikkati çekiyor. Bu kapsam içerisinde serbest tüketici durumunda olan vatandaşların korunmaları ve piyasanın güvenilir bir durumda olmasının sağlanması hedeflenmekte.Yeni limit ile birlikte 8,4 milyon tane abone serbest tüketici olma ve de elektrik tedarikçisini kendisi seçme hakkına sahip olur iken, EPDK’nın tarafından serbest tüketici olmayı isteyen abonelerin tedarik firmaları ile imzalayacak oldukları anlaşmalarda fazlasıyla dikkatli olmalarının gerekli olduğuna her fırsatta işaret edilmekte.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı