SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bakan Açıkladı Hollanda’ya Ekonomik Yaptırım Uygulanacak Mı?

Hollanda ile yaşanan gerilimin ardından ekonomik bir yaptırım olup olmayacağı konusunda açıklamada bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hollanda’ya şu anda ekonomik ambargonun olmadığını söyledi.

Bakan Açıkladı Hollanda’ya Ekonomik Yaptırım Uygulanacak Mı?
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 15 Mart 2017 - 16:06 'de eklendi ve 1.024 kez görüntülendi.

Hollanda ile yaşanan gerilimin ardından ekonomik bir yaptırım olup olmayacağı konusunda açıklamada bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hollanda’ya şu anda ekonomik ambargonun olmadığını söyledi.Hollanda’nın Türk Bakan ve vatandaşlarına karşı yapmış olduğu çirkin tutumun ardından siyasi tavrın ortaya konulduğunu ifade eden Bakan Tüfenkçi, Bakanlar Kurulunda da siyasi yaptırım kararının alındığını ifade etti. Hollanda’ya siyasi yaptırımlar sonrası ekonomik bir ambargo uygulanıp uygulanmayacağı sorusunu cevaplayan Bakan Tüfenkçi, “Şu anda ekonomik anlamda bir ambargo oluşması noktasında bir çalışma yok” yanıtını verdi. Bunun ekonomik yaptırım olmayacağı anlamına da gelmediğini belirterek, “ilerideki durumlar ne getir ne götürür onu ileriki safhalarda göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Tüfenkci, tüketiciyi aldatmaya yönelik televizyon ve internet reklamlarının Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından sıkı bir denetime tabi tutulduğunu dile getirerek şunları kaydetti: “Bakanlığımız tüketicilerimizi aldatmaya yönelik reklamların yayınlanması veya yasaklanması, idari para cezalarının uygulanması noktasında da sıkı bir denetim yapmakta. Özellikle son yıllarda aldatıcı reklamlara karşı yapmış olduğumuz ciddi denetimlerle bu oranların düştüğünü, yasaklandığını veya azaldığını, ciddi anlamda cezalar kesildiğini de görüyoruz. 2013 yılında reklam kuruluna 5 bini aşkın fazla şikayet gelmiş. Bunların sektörel olarak baktığımızda 3 bin 136’sı gıda sektörünü kapsamakta; yanıltıcı veya gerçeğe aykırı reklamlar diyerek şikâyette bulunulmuş. 518 başvuruyla kozmetik ve temizlik ürünleri, bunları 495 başvuruyla sağlık sektörü, sağlık sektörü derken bitkisel ilaçlar ve ürünleri kapsamaktadır. 2016 yılında reklam kurulumuz 6.2 milyon TL idari para cezası kesmiştir.” 


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı