SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Başbakan Yıldırım’dan Kobilere Müjde!

Başbakan Binali Yıldırım, AK parti grup toplantısında binlerce kişinin beklediği haberi verdi, KOSGEB kredilerinin bugün verilmeye başladığını açıkladı.

Başbakan Yıldırım’dan Kobilere Müjde!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 28 Şubat 2017 - 20:44 'de eklendi ve 1.113 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK parti grup toplantısında binlerce kişinin beklediği haberi verdi, KOSGEB kredilerinin bugün verilmeye başladığını açıkladı. AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, KOSGEB kredisine başvuran toplam 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldıklarını açıkladıBaşbakan Yıldırım, KOSGEB aracılığıyla KOBİ’lere gerekli şartları sağlamaları durumunda 3 yıl vadeli, faizsiz 50 bin liraya kadar kredi verileceğinin geçen hafta ilan edildiğini hatırlatarak, 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldıklarını, kredi verme işlemlerinin de bugün başladığını söyledi.

Başbakan, “KOSGEB’de 460 bin işletmeye kredi verme işlemi bugün başlıyor. Yaklaşık 11 milyar lira nakit kaynak sağlıyoruz. Çiftçilerimizin mazot ve gübre desteğini mart ayı içinde ödeyeceğiz” ifadelerini kullandı. KOSGEB gov.tr’den yapılan açıklamaya göre, Başbakan Binali Yıldırım’ın grup toplantısının ardından sorgulama sayfasının aktif hale geçeceği bildirildi.Daha sonra konu ile ilgili açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB), 50 bin liralık 2017 yılı “Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” ödemeleri kapsamında 461 bin 167 KOBİ’ye kredi faiz desteği verildiğini bildirdi.Söz konusu krediden ağırlıklı olarak ihtiyaç sahibi mikro işletmelerin faydalanmasını öngördüklerine işaret eden Özlü, kredinin ilk 1 yılının geri ödemesiz olacağını, kalanının da 2 yıl içinde üçer aylık eşit taksitlerle ödeneceğini kaydetti.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı