SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Borç Yapılandırmada Mağdurlara Müjde

Vergi borcu olanlar için yapılandırma süresi içerisinde bu haktan yararlanamayanlar için bu süre 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldı. Ödemelerini verilen süre içerisinde yapamayan borçlular ödemelerini mayıs ayının sonuna kadar yaparak bu kanundan faydalanacak. Ödenmesi gerekli olan borçların taksitleri de, taksit müddetinin bitiminden itibaren dörder ay uzatılacak.

Borç Yapılandırmada Mağdurlara Müjde
Bu haber Toprak Çınar tarafından 30 Ocak 2017 - 8:56 'de eklendi ve 421 kez görüntülendi.

Vergi borçları yapılandırma kapsamında ödemelerini belli süre zarfı içerisinde yapamayan borçlular için çıkarılan yeni tebliğ Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu tebliğe göre, vergi borçlarının yapılandırılması için başvuran borçluların ödemelerini gerçekleştirememesi sebebi ile bu hakkını kaybeden kişiler için son ödeme tarihi olan 27 Ocak 2017 tarihine kadar ki geçen süre için hesaplanacak gecikme zammı ile birlikte bu ödemelerini 31 Mayıs tarihine kadar yapmak sureti ile bu haktan yararlanabilecekler. Yasa kapsamında 2017 Ocak ayından itibaren ödenmesi gerekli olan taksitlerin ödeme müddetleri, taksit ödeme süresinin bitiş tarihinden itibaren dörder ay uzatılacak. Bu taksitlerin uzama süresi tahsil daireleri tarafından otomatik olarak yapılacağından borçlulardan bu konu ile ilgili olarak herhangi bir yazı alınmayacak.

Yasa kapsamı içerisinde ödenmesi gerekli olan taksitlerden ilk iki ayının süresinde ve tam olarak ödenmesi bu kanundan yararlanma için şart olduğundan, taksitli ödeme seçeneğini tercih etmiş olan borçlular borçlarını 31 Mayıs’a kadar ilk iki taksiti eksiksiz olarak ödemek zorunda kalacaklar. Diğer taraftan vergi borcu bulunanların yapılandırma esnasında yaptıkları taksit ya da peşin ödeme seçeneklerine bakılmaksızın yapılandırılmış olan rakamın tamamı borçlular tarafından Mayıs ayının sonuna kadar ödendiği takdirde bu kişilere Yİ-ÜFE tutarından yüzde elli indirim uygulanacak.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı