SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Bu Sene Daha Az Doğalgaz İthal Edildi

Türkiye’nin toplamdaki doğal gaz ithalatı geçtiğimiz sene 2 milyar metreküpten daha fazla azalıp 46,2 milyar metreküpe kadar geriledi. Bu gerçekleşen azalmaya bağlı bir şekilde Türkiye, geçtiğimiz sene bu enerji türünün ithalatı amacıyla dışarıya yaklaşık olarak 750 milyon dolar tutarında daha az bir parayı ödedi.

Bu Sene Daha Az Doğalgaz İthal Edildi
Bu haber Vedat Soylu tarafından 27 Şubat 2017 - 16:30 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi.

Türkiye’nin toplamdaki doğal gaz ithalatı geçtiğimiz sene 2 milyar metreküpten daha fazla azalıp 46,2 milyar metreküpe kadar geriledi. Bu gerçekleşen azalmaya bağlı bir şekilde Türkiye, geçtiğimiz sene bu enerji türünün ithalatı amacıyla dışarıya yaklaşık olarak 750 milyon dolar tutarında daha az bir parayı ödedi.Uluslararasındaki Enerji Ajansı (IEA) yayımladığı verilerinden derlemiş olduğu bilgilere göre ise; Türkiye 2015 senesi içerisinde 48 milyar 266 milyon metreküpte bir doğal gaz ithalatı yaptı. Geçtiğimiz sene ithal edilmiş olan doğal gaz miktarı da 46 milyar 164 milyon metreküpe kadar geriledi. Buna göre ise, Türkiye’nin geçtiğimiz sene satın almış olduğu doğal gazın miktarında 2015 senesine göre yaklaşık olarak %4,5 oranında bir azalma yaşanmış oldu.

Azerbaycan ile birlikte İran ve de Rusya’dan almış olduğumuz doğal gazın 1.000 metreküpüne yapmış bulunduğumuz ödemelerin ortalaması üstünden hesaplama gerçekleştirildiğinde Türkiye geçtiğimiz sene doğal gaz almak amacıyla yaklaşık olarak 750 milyon dolar tutarında daha az bir para ödedi.Türkiye’nin doğal gaz ithalatı içerisindeki azalmanın ana nedenlerinden bir tanesi ise, Rusya’dan satın alınmış olan gaz miktarında meydana gelen düşüş oldu. Batı Hattı’nın doğal gaz boru hattı aracılığı ile gelmiş olan gaz miktarı çoğaldı. Fakat; Mavi Akım boru hattının aracılığı ile ithal edilmiş olan gaz miktarı ise 15,4 milyar metreküp seviyesinden 12,8 milyar metreküpe kadar da geriledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA