SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bülent Tüfenkci: Tarla ve Pazar Fiyatı Arasındaki Makas Daralacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyon hedeflerine ulaşılamamasının en önemli sebebinin gıda fiyatları olduğuna dikkati çekmesi üzerine, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ürünlerin tarla ve pazar fiyatları arasındaki makasın daralması için harekete geçti.

Bülent Tüfenkci: Tarla ve Pazar Fiyatı Arasındaki Makas Daralacak!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 05 Mart 2017 - 22:46 'de eklendi ve 1.085 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyon hedeflerine ulaşılamamasının en önemli sebebinin gıda fiyatları olduğuna dikkati çekmesi üzerine, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ürünlerin tarla ve pazar fiyatları arasındaki makasın daralması için harekete geçti. Tüfenkci, yaptığı açıklamada, sebze ve meyve ticaretinde lojisti̇k altyapının geliştirilmesi ve lisanslı depoculuğun yaygınlaştırılmasına yönelik tedbirler alacaklarını ifade etti.250 bin lira ile 2 milyon lira arasında değişen teşvikler kapsamında, bu alandaki yatırımların azami yüzde 75’i̇nin karşılanacağını belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, söz konusu piyasadaki aracı sayısının azaltılmasına yönelik pilot uygulamanın başlatıldığını belirtti. Tüfenkci, uygulamada tespit edilen sorunlara ilişkin çözüm yollarının da geliştirildiğini vurguladı.

Hükümet olarak pek çok imkan sağladıkları halde, bürokratik engeller nedeniyle birçok esnafın bunlardan yararlanamadığını ifade eden Tüfenkci, yeni sistemle birlikte bu engellerin de ortadan kalkacağını bildirdi.Talepler doğrultusunda bankalarla da görüşerek sicil affı getirdiklerini anımsatan Bakan Tüfenkci, şöyle devam etti: “Ama ne oluyor, sahaya baktığınızda ‘siz çeki ödememişsiniz’ deniliyor ve kredi verilmiyor. Zaten sicil affını bu yüzden getirdik. O zaman ne anlamı var sicil affının? Elimizde birçok denetim mekanizmaları var. Hesabını sorarız. Biz şunu dedik; geçmişte senedini, kredisini ödeyemeyen olabilir, sonradan ödeyenler olur. Sonradan bunlarda bir sorun olmaması lazım, 6 ay içinde silinmesi lazım.”


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı