SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Çöp Alanı İçin 130 Milyon Lira Tutarında bir Proje

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevindeki Enver Yılmaz, makamında gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, 32 senedir çöp dökülmekte bulunan alana mega proje yapacak olduklarını belirtti.

Çöp Alanı İçin 130 Milyon Lira Tutarında bir Proje
Bu haber Vedat Soylu tarafından 28 Şubat 2017 - 17:48 'de eklendi ve 1.118 kez görüntülendi.

Ayrıca konuşmasına şu şekilde devam etti; ”Biz belediye olarak bir tane mega projeyi daha yaşama geçiriyoruz. 32 senedir çöp dökülmeye devam edilen Durugöl Mahallesi’nde yer alan araziye 130 milyon lira tutarında bir Melet Park Projesini inşa etmeye başlayacağız” ifadelerine yer verdi..Projenin ayrıca 30 Mart yerel seçimleri içerisinde söz vermiş oldukları büyük yatırımlardan bir tanesi olduğunu açıklayan Yılmaz; ”Ordu ilinde 32 sene boyunca hiç bir şekilde çözülemeyen, 5 tane belediye başkanı ve de sayısız hükümet eskitmiş bulunan çöp problemi bizim göreve gelmemizin hemen sonrasında 13 ayda çözülmüş idi. Vahşi depolama yapılmakta olan alana daha hiç bir şekilde çöp dökülmesine izin vermemiş ve de Durugöl ile birlikte Akyazı, Karşıyaka ve Bahçelievler Mahallesi ortaya çıkan kötü kokulardan tamamen kurtulmuştu” ifadeleriyle konuştu.

Yılmaz sonrasında ise; ”1984 senesinden bu zamana kadar şehrin tam orta bölümünde büyümeye devam eden çöp dağları, her belediye başkanının yaptığı seçim vaatlerinin arasında yer almış ancak çöp problemi bir türlü çözülememiş idi” deyip; ”25 Mayıs 2015 tarihi içerisinde Orduluların 32 sene boyunca bekledikleri müjdeyi verip, bu alana artık bu tarih itibari ile çöp dökülmeyeceğini duyurmuş idik. O günden bu zamana kadar da artık Durugöl Mahallesi’nde yer alan araziye hiç bir şekilde çöp dökülmemektedir” şeklindeki ifadelerine yer verdi..
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı