SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Emeklilere Promosyonda Tüm Şartlar Kalktı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.Müezzinoğlu,burada emekliler için promosyonun detaylarını da açıkladı.

Emeklilere Promosyonda Tüm Şartlar Kalktı!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 24 Şubat 2017 - 20:47 'de eklendi ve 582 kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.Müezzinoğlu,burada emekliler için promosyonun detaylarını da açıkladı.12 milyon emeklinin promosyon ödemesi için geri sayım başladı. Bir hafta sonra hesaplara 300 ila 450 lira arasında promosyon yatacak. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) şu ana kadar 16 bankayla protokol imzaladı. Protokole göre 1000 lira ve altındaki emekli maaşı için en az 300 lira, 1000-2000 lira arasındaki maaş için 375 lira, 2000 lira ve üzeri maaşlar için de 450 lira promosyon ödenecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emekliye promosyon ödemeleriyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Müezzinoğlu, emeklilere promosyonda tüm şartların kalktığını açıkladı. Emekliler promosyon aldığı bankadan 3 yıl ayrılamayacak. Daha önce elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi faturalar için 2 adet otomatik ödeme talimatı verilmesi gerekiyordu. Ayrıca ya kredi kartı alınacak ya da kredili mevduat hesabı (ek hesap) açılma şartı vardı.Emekliler promosyon ödemelerini bankalardan mart ayı itibariyle alacaklar. Sosyal Güvenlik Kurumu, bankalarla emeklilere promosyon ödemesi anlaşmasını imzaladı. Bankalar protokoldeki şartlara uygun olarak ödemeleri yapacaklar. Türkiye Bankalar Birliği konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Üç yıllık dönem için aylık maaşı bin TL’ye kadar olan emeklilere en az üçyüz TL, bin-2 bin TL aralığında olanlara en az 375 lira ve 2 bin lira üzerinde olanlara en az 450 TL ödenecek. Ödemeler peşin yapılacak.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı